Witaminy dla psa na zęby

ilość znalezionych towarów: 10

Jakie witaminy dla psa na zęby są najlepsze?

Z pewnością regularnie dbasz o higienę jamy ustnej. Jeśli posiadasz w domu psa, powinieneś wiedzieć, że stan jego zębów i ich higieny jest równie ważny, co dla człowieka. Jak zwalczyć kamień nazębny u psa? Preparaty na zdrowe zęby dla Twojego czworonoga znajdziesz w naszym sklepie internetowym.

Zdrowe zęby to bardzo istotny narząd, który ułatwia zwierzętom codzienne funkcjonowanie. Psy używają zębów w wielu sytuacjach, nie tylko podczas jedzenia, ale także podczas gryzienia zabawek, niewinnej zabawy z właścicielem, czy podczas konieczności własnej obrony. Dbanie o zdrowe uzębienie Twojego pupila jest więc niezwykle istotne i ułatwia mu codzienne czynności. Jakie preparaty są zalecane dla psów, aby zachować odpowiednią higienę jamy ustnej i zdrowy stan mocnych zębów?

Kamień nazębny u psa – preparaty w formie płynnej

Wśród zalecanych preparatów znajdziesz różnorodne formy produktów przeznaczonych dla Twojego psa. Jednym z nich jest płyn do jamy ustnej. Jak działa? Podobnie jak płyny stosowane przez człowieka – niweluje nieprzyjemne zapachy, zabija bakterie w jamie ustnej, a nawet sprzyja wybielaniu zębów, które z czasem u psów zyskują nieładny żółtawy kolor. Co więcej, preparat w formie płynnej sprzyja redukowaniu kamienia nazębnego, a także zapobiega i leczy bolesne zapalenie dziąseł. Jak go stosować? Najlepiej dodać zalecaną ilość do miski z wodą i w ten sposób przyczynić się do zdrowych zębów i świeżego oddechu Twojego pupila. Korzyść ze stosowania tego rodzaju preparatu widoczna jest zarówno dla psa, jak i dla jego właściciela.

Witaminy dla psa na zdrowe zęby

Równie ważne co preparaty płynne są witaminy dla psa na zęby. Nie jest tajemnicą, że to właśnie wapń, fosfor, magnez, witamina D oraz witamina C mają bardzo duży wpływ na stan zębów i dziąseł u ludzi. Tak samo działa to u Twojego zwierzaka, dlatego warto podawać mu dzienną dawkę witamin w celu zachowania zdrowych i mocnych zębów. Witaminy dla psa na zdrowe zęby dostępne są w formie kapsułek, które łatwo możesz zmieszać z codziennym posiłkiem.

Równie wygodny co tabletki na zęby dla psa jest preparat w formie sproszkowanej. To karma uzupełniająca przeznaczona dla psów i kotów. Znajdują się w niej tak cenne składniki jak algi morskie, a także ekstrakty z ziół, które pomagają zachować higienę jamy ustnej i świeży oddech. Jeśli więc Twój pupil daje Ci całusy, które nie zawsze są przyjemne, warto zacząć stosować wymienione preparaty. Mocne i zdrowe zęby u psów to bardzo ważny aspekt sprawnego i szczęśliwego psiaka, dlatego zadbaj o nie już dzisiaj.

    pixel