VETEXPERT Bioprotect 60 kaps. Probiotyk

  • Preparat jest przeznaczony dla psów i kotów z zaburzeniami mikroflory przewodu pokarmowego
  • VETEXPERT Bioprotect 60 kaps. Probiotyk
Marka: VETEXPERT
Kod produktu: 567710
Seria: 100g
Gwarancja: ETYKIETA DROP
Ocena produktu:
4.71 / 5 (7 opinii)
1,02 zł
69,11 zł
/ szt.

Bioprotect 60 kaps. Probiotyk dla psów i kotów

Probiotyk dla psów i kotów to produkt, który ma dobroczynne działanie na organizm zwierzęcia w każdym wieku. Przeznaczony jest dla zwierząt, które cierpią na zaburzenia układu pokarmowego. Pozwala on w naturalny sposób odbudować mikroflorę, która wspiera prawidłowe trawienie. Jeżeli naturalna mikroflora jelit Twojego zwierzęcia została naruszone poprzez biegunkę, odrobaczanie lub antybiotykoterapię, Bioprotect 60 kaps. Probiotyk odwróci negatywne zmiany i pomoże psu lub kotu szybciej się zregenerować. Preparat podasz zwierzęciu, które z natury ma częste skłonności do pojawienia się zaparć. W składzie znajdują się żywe kultury bakterii. Ich kolonizacja w przewodzie pokarmowym w bardzo korzystny sposób wpływa na zdrowie swojego gospodarza. Stosując probiotyk w diecie swojego psa lub kota zapewnisz mu udoskonaloną ochronę przed infekcjami, nowotworami oraz stanami zapalnymi. Ponadto produkt pozwala opóźnić proces demineralizacji kości i zredukować poziom cholesterolu we krwi. Preparat możesz podawać bezpośrednio do pyska lub razem z karmą.

WSKAZANIA

Preparat jest przeznaczony dla psów i kotów z zaburzeniami mikroflory przewodu pokarmowego powodowanymi np. biegunkami, antybiotykoterapią lub odrobaczaniem, a także dla zwierząt rosnących oraz ze skłonnościami do zaparć.

OPAKOWANIE

60 kapsułek

SKŁAD

Żywe kultury bakterii 5 000 000 000 jtk.:
Enterococcus faecium,
Lactobacillus rhamnosus,
Mannanooligosacharydy
Fruktooligosacharydy

DAWKOWANIE

Antybiotykoterapia – 1 kapsułka dziennie
(do 7 dni po zakończeniu terapii)
Zwierzęta rosnące – 1 kapsułka dziennie przez 20 dni.
Biegunki, skłonność do zaparć – 2 kapsułki dziennie przez 10 dni
Po odrobaczaniu – 1 kapsułka dziennie przez 7 dni.
Kapsułki można podawać bezpośrednio do jamy ustnej lub ich zawartość wymieszać z karmą. Należy zapewnić zwierzęciu stały dostęp do świeżej wody.

MECHANIZM DZIAŁANIA

Mechanizm działania karmy uzupełniającej BioProtect opiera się na opisanym w literaturze naukowej działaniu poszczególnych składników tego preparatu:

  1. Probiotyki jako preparaty lub produkty zawierają taką liczbę żywych i dobrze zdefiniowanych mikroorganizmów, które poprzez kolonizację zmieniają układ mikroflory w przewodzie pokarmowym i dzięki temu wpływają korzystnie na zdrowie gospodarza (Schrezenmeir i de Vrese, 2001). Bakterie te są ponadto wysoce antagonistyczne w stosunku do mikroorganizmów chorobotwórczych, takich jak Salmonella, Shigella sp., Escherichia coli czy Clostridum sp.. Minimalna liczba żywych bakterii niezbędna do uzyskania efektu probiotycznego wynosi wg różnych źródeł od 106 do 109 żywych komórek dziennie do 109 do 1011 bakterii (Lee i Salminem, 1995). Efekty prozdrowotnego oddziaływania probiotyków są następujące: zwiększona wartość odżywcza pokarmu (lepsze trawienie, zwiększona absorpcja związków mineralnych i witamin); złagodzenie nietolerancji cukru mlekowego – laktozy; ochrona przewodu pokarmowego przed infekcjami; wzmocnienie systemu immunologicznego; redukcja stanów zapalnych; ochrona przed nowotworami; aktywność antyalergiczna; regulacja perystaltyki jelit; redukcja poziomu cholesterolu we krwi czy ochrona przed demineralizacją kości (Bielecka, 2002). Udokumentowane właściwości probiotyczne ma tylko kilkanaście szczepów z rodzaju Lactobacillus, Enterococcus i Bifidobacterium. W literaturze naukowej u psów opisano korzystne działanie Actinobacillus acidophilus, Enterococcus feacium, Bifidobacterium longum i Actinobacillus rhamnosus. (Weese i Anderson, 2002; Benyacoub i wsp., 2003; McCoy i wsp., 2007).
  2. Mannanooligosacharydy (MOS) i fruktooligosacharydy (FOS) to węglowodany stanowiące frakcję włókna pokarmowego, powszechnie stosowane w karmach dla psów. Niekiedy zwane są także prebiotykami. Są one fermentowane przez mikroflorę przewodu pokarmowego, przede wszystkim jelita grubego, do krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych, które stanowią główne źródło energii dla komórek jelita grubego – kolonocytów. Ponadto FOS i MOS mogą zwiększać liczbę bakterii Lactobacillus i Bifidobacterium oraz zmniejszać ilość powstających w jelicie grubym związków gnilnych (fenole i indole) (Swanson i wsp., 2002). Prebiotyki posiadają zdolność do obniżania pH kału, co z kolei prowadzi do pobudzenia wzrostu bakterii wykazujących działanie korzystne w przewodzie pokarmowym przy jednoczesnym ograniczeniu wzrostu bakterii potencjalnie szkodliwych, takich jak Clostridium perfringens. Modyfikują także ilość mikroflory w przewodzie pokarmowym i ułatwiają wchłanianie składników pokarmowych. Co jest także niezwykle istotne MOS mogą pobudzać odporność miejscową błon śluzowych jelita grubego poprzez zwiększanie specyficznych przeciwciała klasy IgA (Middlebos i wsp., 2007)
  3. Preparat BioProtect zawiera w sumie probiotyki i prebiotyki, dlatego można go określić mianem synbiotyku, czyli preparatu, który z jednej strony zawiera bakterie o działaniu probiotycznym jak i węglowodany fermentujące, które są swego rodzaju „źródłem pokarmu” dla tych bakterii. Jest to więc kompleksowy preparat wspomagający funkcjonowanie przewodu pokarmowego, a w szczególności jelita grubego psów. Zarówno probiotyki jak i prebiotyki są powszechnie stosowane w żywieniu i dietetyce psów.

Dzięki temu karma uzupełniająca BioProtect zawiera substancje czynne o udokumentowanym naukowo mechanizmie działania, których stosowanie może być korzystne u starszych psów

Parametry techniczne:
Faza życia:
Dorosły
Junior
Kocię
Senior
Szczenięta
Opinie użytkowników
Ilość opinii: 7 Średnia ocena: 4.71
Ocena produktu:
Autor: SerwisOpiniiOpineo
✓ Opinia potwierdzona zakupem
dobry produkt
Opinia naszego klienta w Opineo
Ocena produktu:
Autor: SerwisOpiniiOpineo
✓ Opinia potwierdzona zakupem
Probiotyk polecony przez lekarza weterynarza na problemy żołądkowe. Jestem bardzo zadowolona.
Opinia naszego klienta w Opineo
Ocena produktu:
Autor: SerwisOpiniiOpineo
✓ Opinia potwierdzona zakupem
Dobry skład produktu
Opinia naszego klienta w Opineo
Ocena produktu:
Autor: Agnieszka, Kruszwica
✓ Opinia potwierdzona zakupem
Bardzo dobry produkt. U psa z zapaleniem żołądka i jelit poradził sobie znakomicie jako wspomożenie leczenia. Znakomicie sprawdza się przy antybiotykoterpapii, przy odrobaczeniu i rewolucjach z brzuszkiem. Zawsze warto mieć w zapasie. Polecam
Ocena produktu:
Autor: Paweł, Bydgoszcz
✓ Opinia potwierdzona zakupem
Doskonały produkt. Dla mojego labradora z problemami nieoceniony. Od kilku miesięcy stosuję ten produkt systematycznie 2 razy dziennie i od tego czasu nie ma rozwolnień i pies radzi sobie z każdą infekcją bakteryjną bez dodatkowych leków. Wcześniej jeśli pojawił się śluz i za chwilę krew w kale to było, albo leczenie antybiotykami, albo kroplówki i leczenie antybiotykami. Teraz jeśli coś nieodpowiedniego zje kończy się jedynie trochę luźniejszą kupą, ale o rozwolnieniach zapomnieliśmy. Polecam. Zauważyłem także, że zdecydowanie i znacząco większą skuteczność ma ten probiotyk podany w całości w kapsułce. Po wsypaniu do karmy proszku z kapsułki ślina psa zabija prawdopodobnie sporo bakterii na samym początku.
Ocena produktu:
Autor: SerwisOpiniiOpineo
✓ Opinia potwierdzona zakupem
OK
Opinia naszego klienta w Opineo
Ocena produktu:
Autor: SerwisOpiniiOpineo
✓ Opinia potwierdzona zakupem
Jeszcze nie wiem jak ocenić produkt, ponieważ dopiero zaczęłam podawać go mojej suczce.
Opinia naszego klienta w Opineo
Zapytaj o produkt:
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.
Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

ETYKIETA DROP - Gwarancja udzielana przez sprzedawcę na okres 12 miesięcy.

ETYKIETA DROP
Podziel się swoim komentarzem z innymi

Produkty podobne do VETEXPERT Bioprotect 60 kaps. Probiotyk

X
X
pixel