VEBIOT Ferroloxan dog 60 tabletek +Vebiot Senseine 1 saszetka 9 g GRATIS

  • Preparat Ferroloxan dog to mieszanka paszowa przeznaczona do uzupełniania diety szczeniąt i psów dorosłych, w szczególności dla osobników z podwyższonym ryzykiem wystąpienia niedoborów żelaza (okres wzrostu, ciąży, laktacji). Preparat wspiera prawidłowe o
  • VEBIOT Ferroloxan dog 60 tabletek +Vebiot Senseine 1 saszetka 9 g GRATIS
62,88 zł
/ szt.
Oszczędzasz 8.06% (5.51), kupując w zestawie.

W zestawie

Ferroloxan

 

UArthroxan dog 60 tabletek

Przeznaczenie Ferroloxan dog

Ferroloxan dog jest preparatem stosowanym w celu prawidłowej suplementacji psów dorosłych oraz szczeniąt, u których istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia niedoborów żelaza. W szczególności narażone są młode psy w okresie wzrostu oraz zwierzęta w trakcie ciąży i laktacji. Ferroloxan dog stosowany jest u psów w sytuacjach narażenia na wystąpienie anemii niedoborowej oraz u osobników z objawami niedokrwistości.

Skład Ferroloxan dog

Ferroloxan dog zawiera aktywne składniki odżywcze, które regulują proces erytropoezy.

Pirofosforan żelaza (mikronizowany) stanowi wysoce biodostępne i bezpieczne źródło żelaza. Żelazo jest pierwiastkiem, który w organizmie psa jest substratem w syntezie nośników tlenu: hemoglobiny oraz mioglobiny, zaś jego nadmiar magazynowany jest w hepatocytach. Ponadto żelazo jest składnikiem enzymów uczestniczących w procesach oddychania komórkowego.

Witamina B6 (pirydoksyna) jest kofaktorem enzymów biorących udział w syntezie hemu, składnika hemoglobiny. Ponadto ma silne właściwości przeciwutleniające i hamujące peroksydację wielonienasyconych kwasów tłuszczowych.

Witamina B12 (kobalamina) jest koenzymem biorącym udział w metabolizmie grup metylowych. Kobalamina bierze udział w procesie dojrzewania krwinek czerwonych i białych oraz w syntezie hemoglobiny. Ponadto kobalamina uczestniczy jako koenzym w przemianach kwasu foliowego.

Kwas foliowy, jako kofaktor enzymów uczestniczących w metabolizmie homocysteiny, wpływa na obniżanie jej stężenia we krwi. Wykazano, że podwyższone stężenie homocysteiny we krwi przyczynia się do uszkodzenia naczyń krwionośnych, a także wzmaga procesy peroksydacji lipidów.

Ferroloxan

Niedobór żelaza u psa – przyczyny

Niedobór żelaza negatywnie odbija się na zdrowiu psów. Niedobory żelaza u psów mogą powstawać w związku z chroniczną lub ostrą utratą krwi. Ich przyczyną mogą być również choroby zakaźne i metaboliczne. Długotrwały niedobór żelaza może prowadzić do spadku stężenia hemoglobiny oraz liczby erytrocytów i hematokrytu poniżej wartości uznawanych za prawidłowe dla danej rasy, wieku oraz płci zwierzęcia. Anemię u psa mogą wywoływać również endopasożyty (zarobaczenie) i ektopasożyty (np. pchły), które przyswajają składniki odżywcze bezpośrednio z krwi zwierzęcia. W przypadku przewlekłej inwazji pasożytniczej istnieje realne zagrożenie wystąpienia niedokrwistości u psa.

Opisane schorzenia to niejedyne przyczyny niedoborów żelaza w organizmie psa. Czworonogi wykazują zwiększone zapotrzebowanie na żelazo również w sytuacjach których nie można zakwalifikować do stanów chorobowych. Mowa o okresach szybkiego wzrostu szczeniąt, ciąży i laktacji.

Objawy anemii u psów

W rzeczywistości objawy, które towarzyszą anemii u psów, zależą od czasu trwania niedokrwistości oraz stopnia zaawansowania tej choroby. Często u czworonoga można zaobserwować zmniejszony apetyt lub jego brak, wymioty, biegunki, ogólne osłabienie oraz unikanie podejmowania wysiłku. Wszelkie niepokojące zmiany w zachowaniu psa należy skonsultować z lekarzem weterynarii. W przypadku podejrzenia wystąpienia anemii specjalista zleci wykonanie podstawowych badań krwi, kału oraz moczu. Lekarz sprawdzi również, czy u psa nie występują blade błony śluzowe, których pojawienie się może wiązać się z niskim poziomem żelaza w organizmie.

Co robić, by zapobiec wystąpieniu anemii u psa?

Wybierając preparat wspomagający odżywianie psa warto skoncentrować uwagę na jego składzie. Aby optymalnie zadbać o prawidłową dietę psa w okresach zwiększonego ryzyka wystąpienia niedoborów żelaza należy stosować preparaty z taką formą tego pierwiastka, która będzie dla naszego czworonoga wysoce biodostępna. Ważne jest, by dostarczane żelazo zostało w jak największej dawce wchłonięte przez organizm psa. Ferroloxan dog jest preparatem, który w swoim składzie zawiera również dodatkowe składniki wspomagające proces erytropoezy.

 

Parametry techniczne:
Faza życia:
Dorosły
Junior
Senior
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.
Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Podziel się swoim komentarzem z innymi

Produkty podobne do VEBIOT Ferroloxan dog 60 tabletek +Vebiot Senseine 1 saszetka 9 g GRATIS

X
X
pixel