AQUAEL Filtr unifilter 500 UV

  • Filtr AQUAEL UNIFILTER UV jest przeznaczony do oczyszczania i napowietrzania wody w akwariach. Wydajnie filtruje wodę i dodatkowo sterylizuje ją dzięki obecności diod LED UV.
  • AQUAEL Filtr unifilter 500 UV
Marka: AQUA EL
143,03 zł
/ szt.

Filtr napowietrzający i oczyszczający Aquael Uni Filter UV 500 zapewnia wydajność na poziomie 500 l/h przy poborze mocy wynoszącym jedynie 6,5 W, dzięki czemu charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznią przy niskich kosztach eksploatacyjnych. Akcesorium jest przeznaczone do oczyszczania wody i jej sterylizowania działaniem diod LED UV. Światło usuwa z wody niechciane związki organiczne i organizmy, takie jak pierwotniaki oraz bakterie i widoczne gołym okiem glony, dzięki czemu przyczynia się zarówno do lepszych warunków bytowych, jak i zdecydowanie czystszej, klarownej wody w zbiorniku. Prosta obsługa filtra sprawia, że montaż urządzenia oraz jego dalsza eksploatacja nie powinna sprawiać użytkownikowi trudności, a zastosowanie pokrętła w celu regulacji mocy znacznie ułatwia bieżące ustawienia działania filtra do wymagań. Kierunek wylotu również można zmienić samodzielnie w zakresie 90 stopni, co stanowi doskonałe rozwiązanie.

Wewnętrzny filtr Uni Filter 500 można zastosować w większości akwariów jako podstawowy sposób oczyszczania wody akwariowej z mikroorganizmów i zanieczyszczeń mechanicznych, bez zaburzania aranżacji zbiornika, gdyż filtr można zamontować pionowo lub bokiem np. za roślinami lub elementem wystroju. Wysoka wydajność oraz zastosowanie nowoczesnych mediów filtracyjnych zapewnia znakomitą efektywność działania przy stosunkowo niewysokim koszcie zakupu. Komora zapobiega wylewaniu się wody podczas jej podmiany, a zabiegi konserwacyjne ułatwiają dwie gąbki dostępne w zestawie, które warto wymieniać pojedyncze i stosować zamiennie. Dzięki temu można z łatwością je uchronić przed rozwojem na ich powierzchni czynników chorobotwórczych i różnych bakterii.

Parametry

To nieduży, ale wydajny filtr wewnętrzny - przy wymiarach 5,8 x 9,9 x 22,2 cm pracuje z wydajnością 500 l/h! Wszystko to przy jedynych 6,5 W poboru mocy.

Konserwację filtra AQUAEL UNI FILTER UV ułatwiają też dwa niezależne wkłady gąbkowe, które można wyjmować i czyścić pojedynczo, na zmianę. Zapobiega to niszczeniu kolonii bakterii nitryfikacyjnych, które wspomagają przemiany azotowe. W celu zapewnienia ciągłej filtracji zaleca się naprzemienne niezależne czyszczenie gąbkowych wkładów filtracyjnych.

Zastosowanie

Wewnętrzny filtr do akwarium Uni filter 500 Power oczyści wodę w zaawansowanym stopniu dzięki dołączonemu modułowi z diodami LED UV, które wyeliminują glony i zapobiegną ich ponownemu zakwitnięciu. Ponadto promieniowanie zwalcza pierwotniaki, bakterie i pasożyty zagrażające zdrowiu ryb.

Filtr można zawiesić na ścianie na dwa sposoby: krótszym lub dłuższym bokiem, co umożliwia schowanie go za dekoracją lub roślinami.


 

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.
Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Podziel się swoim komentarzem z innymi

Produkty podobne do AQUAEL Filtr unifilter 500 UV

X
X
pixel