KRKA Fypryst Combo krople na pchły i kleszcze dla psa 2-10 kg 67 mg/0,67ml 1 pipeta

  • Brak możliwości zwrotu zakupionego towaru!
  • KRKA Fypryst Combo krople na pchły i kleszcze dla psa 2-10 kg 67 mg/0,67ml 1 pipeta
Marka: KRKA
4,08 zł
14,78 zł
/ szt.

 

Brak możliwości zwrotu zakupionego towaru!

Zgodnie z obowiązującymi przepisami produkt można zakupić tylko w przypadku odbioru osobistego lub zlecenia odbioru wybranej firmie kurierskiej.

Uwaga! Produkt może być wysyłany bez pudełka.

Każda 0,67 ml pipetka zawiera:

Fipronil, (S) – Metopren

Substancja czynna:

  • Fipronil   67 mg
  • (S) - Metopren    60,30 mg  

Substancje pomocnicze:

  • Butylohydroksyanizol (E320)  0,134 mg
  • Butylohydroksytoluen (E321)  0,067 mg

Klarowny roztwór o barwie żółtej.

Wskazania lecznicze:
U psów:
Do zwalczania inwazji wyłącznie pcheł lub w inwazjach mieszanych z kleszczami i/lub wszołami.

- Leczenie inwazji pcheł (Ctenocephalides spp.). Działanie owadobójcze przeciwko nowym inwazjom dorosłych pcheł utrzymuje się przez 8 tygodni. Produkt zapobiega rozmnażaniu się pcheł
przez hamowanie rozwoju ich jaj (działanie jajobójcze) oraz larw i poczwarek (działanie larwobójcze) pochodzących z jaj złożonych przez dorosłe pchły. Działanie to utrzymuje się przez okres 8 tygodni  po podaniu.
- Leczenie inwazji kleszczy (Ixodes ricinus, Dermacentor variabilis. Dermacentor reticulatus, Rhipicephalus sanguineus). Działanie roztoczobójcze produktu utrzymuje się do 4 tygodni po podaniu.
- Leczenie inwazji wszołów (Trichodectes canis).  

Produkt może być stosowany jako element strategii leczenia alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS), o ile zostało ono wcześniej rozpoznane przez lekarza weterynarii

PRZECIWWSKAZANIA
 
Ze względu na brak dostępnych danych produktu nie należy stosować u szczeniąt w wieku poniżej 8  tygodni i/lub ważących mniej niż 2 kg, natomiast produktów dla psów o wadze 10-20 kg, 20-40 kg i  powyżej 40 kg nie należy stosować u szczeniąt w wieku poniżej 8 tygodni.  Nie stosować produktu u zwierząt chorych (cierpiących na choroby ogólne, gorączkę) lub u zwierząt  w okresie rekonwalescencji.
Nie stosować produktu u królików ze względu na ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, a  nawet zgonu.  Ze względu na brak właściwych badań nie zaleca się stosowania niniejszego produktu u gatunków  innych niż docelowe 
Produkt jest przeznaczony do stosowania u psów. Nie należy go stosować u kotów ze względu na  ryzyko przedawkowania.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
 
Bardzo rzadko (mniej niż 1 na 10000 leczonych zwierząt włączając pojedyncze raporty) obserwowano również przejściowe reakcje skórne w miejscu podania (odbarwienie skóry i utrata sierści, świąd,  zaczerwienienie skóry) oraz uogólniony świąd i wyłysienia. Czasami obserwowano nadmierne  ślinienie się, odwracalne objawy neurologiczne (przeczulica, depresja, nerwowość), wymioty lub  objawy ze strony układu oddechowego.  Jeżeli dojdzie do wylizania produktu może pojawić się krótkotrwałe ślinienie wywołane działaniem  nośnika. 

W razie zaobserwowania działań niepożądanych, również niewymienionych w ulotce informacyjnej,  lub w przypadku podejrzenia braku działania produktu, poinformuj o tym lekarza weterynarii.

DOCELOWE GATUNKI ZWIERZĄT
Psy 2-10 kg

DAWKOWANIE DLA KAŻDEGO GATUNKU, DROGA(-I) I SPOSÓB PODANIA

Droga podawania:  
Wyłącznie do użytku zewnętrznego (przez nakrapianie).

Podawać miejscowo na skórę zgodnie z masą ciała w następujący sposób:
 
Psy: od 2 kg do 10 kg
Ilość pipetek: 1 pipetka 
Objętość pipetki:  0,67 ml
Moc (fipronil + (S)-metopren:  67 mg + 60,3 mg

W ten sposób podana zostanie minimalna zalecana dawka fipronilu wynosząca 6,7 mg/kg i 6 mg/kg  (S)-metoprenu.  

Sposób podawania:
1.  Należy wyjąć pipetę jednodawkową z opakowania. Trzymając pipetkę w pozycji pionowej,  odkręcić i zdjąć końcówkę. 
2.  Odwrócić końcówkę i umieścić drugim końcem na pipetce. Nacisnąć i przekręcić końcówkę, aby  przebić zamknięcie, po czym zdjąć ją z pipetki. 
3.  Nanieść na skórę u nasady szyi przed łopatkami.
4.  Odgarnąć sierść zwierzęcia na grzbiecie pomiędzy łopatkami tak, aby widoczna była skóra.  Przyłożyć koniec pipetki do skóry i kilkukrotnie ścisnąć, w celu wyciśnięcia jej zawartości  bezpośrednio na skórę jednym miejscu.  

ZALECENIA DLA PRAWIDŁOWEGO PODANIA  
Ze względu na brak właściwych badań minimalna przerwa pomiędzy kolejnymi podaniami wynosi 4  tygodnie.  Czasowo obserwowano zmiany sierści (sklejona/przetłuszczona) w miejscu podania. 

SPECJALNE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI PODCZAS PRZECHOWYWANIA  
Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.  
Przechowywać w temperaturze poniżej 30ºC.
Przechowywać w opakowaniu oryginalnym w celu ochrony przed światłem i wilgocią.  
Nie używać tego produktu leczniczego weterynaryjnego po upływie terminu ważności podanego na  etykiecie po upływie „Termin ważności (EXP)”. Termin ważności oznacza ostatni dzień danego  miesiąca.


SPECJALNE OSTRZEŻENIA
 
Specjalne ostrzeżenia dla każdego z docelowych gatunków zwierząt:
Ze względu na brak danych dotyczących skuteczności produktu po kąpieli/umyciu zwierzęcia  szamponem, nie należy kąpać zwierzęcia 2 dni po podaniu produktu i częściej niż raz w tygodniu.
Przed zastosowaniem produktu można użyć szamponu zmiękczającego, jednak cotygodniowe  stosowanie go po podaniu produktu skraca czas trwania ochrony przed pchłami do około 5 tygodni.
W trwającym 6 tygodni badaniu kąpiel zwierzęcia raz w tygodniu z użyciem szamponu leczniczego  zawierającego 2% chloroheksydynę nie miała wpływu na skuteczność produktu przeciwko pchłom. Po podaniu produktu mogą pozostać zagnieżdżone pojedyncze kleszcze, zatem nie można całkowicie  wykluczyć ryzyka transmisji chorób zakaźnych w niekorzystnych warunkach.
Pchły przenoszone przez zwierzęta domowe często bytują w legowiskach, miejscach gdzie zwierzę śpi  i odpoczywa takich jak dywan i miękka tapicerka, które w przypadku masowej inwazji i na początku  zabiegów zapobiegawczych powinny być poddane działaniu odpowiednich środków owadobójczych i  regularnie odkurzane.  

Specjalne środki ostrożności dotyczące stosowania u zwierząt
Chronić oczy zwierzęcia przed kontaktem z produktem.
Bardzo ważne jest, by podać produkt w miejscu, z którego zwierzę nie może go zlizać, oraz nie  dopuścić do wylizywania go przez inne zwierzęta, z którymi przebywa.
Fipronil i (S)-Metopren mogą mieć szkodliwy wpływ na organizmy wodne. Psy nie powinny pływać  w ciekach wodnych przez 2 dni po podaniu produktu.  

Ciąża i laktacja:
Produkt może być stosowany w okresie ciąży i laktacji.  
Przedawkowanie (objawy, sposób postępowania przy udzielaniu natychmiastowej pomocy, odtrutki):
Badania laboratoryjne dotyczące bezpieczeństwa produktu u gatunków docelowych, prowadzone na  szczeniętach w wieku 8 tygodni i psach w okresie wzrostu o masie ciała 2 kg, którym podano dawkę  pięciokrotnie większą od zalecanej, nie wykazały żadnych działań niepożądanych. Jednakże ryzyko  wystąpienia działań niepożądanych wzrasta w przypadku przedawkowania, dlatego też  należy zastosować pipetę jednodawkową o odpowiedniej wielkości, w zależności od masy ciała  zwierzęcia.

Specjalne środki ostrożności dla osób podających produkty lecznicze weterynaryjne zwierzętom.
Produkt może wywoływać podrażnienie błon śluzowych, skóry i oka i dlatego należy unikać jego  kontaktu z jamą ustną, skórą i oczami.
Osoby o znanej nadwrażliwości na środki owadobójcze lub alkohol powinny unikać kontaktu z  produktem. Należy unikać bezpośredniego kontaktu zawartości pipetki z palcami, a w przypadku, gdy  taki kontakt miał miejsce, należy umyć ręce wodą i mydłem.  Jeśli dojdzie do przypadkowego kontaktu produktu z oczami, należy przepłukać je czystą wodą.  Po podaniu produktu należy umyć ręce.  Podczas podawania produktu nie należy palić, pić ani jeść.  Należy unikać dotykania leczonych zwierząt i nie należy zezwalać dzieciom na zabawę z nimi, aż do  momentu wyschnięcia miejsca zastosowania produktu. Dlatego też zaleca się podanie produktu  zwierzęciu w godzinach wieczornych. Wkrótce po podaniu zwierzęta nie powinny spać z  właścicielami, a w szczególności z dziećmi.  

SPECJALNE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI DOTYCZĄCE USUWANIA NIEZUŻYTEGO PRODUKTU LECZNICZEGO WETERYNARYJNEGO LUB POCHODZĄCYCH Z  NIEGO ODPADÓW, JEŚLI MA TO ZASTOSOWANIE
 
Niewykorzystany produkt leczniczy weterynaryjny lub jego odpady należy usunąć w sposób zgodny z  obowiązującymi przepisami. Fipronil i (S)-Metopren nie powinny się przedostawać do cieków  wodnych, ponieważ mogą być niebezpieczne dla ryb i innych organizmów wodnych

PRODUCENT: KRKA

Produkt OTC nie przeznaczony do dalszej odsprzedaży.

Parametry techniczne:
Faza życia:
Szczenięta
Dorosły
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.
Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Podziel się swoim komentarzem z innymi

Produkty podobne

X
X
pixel