JM SANTE Polisept Vet S-Chłonny opatrunek chirurgiczny do ran z wysiękiem 10szt

  • Sterylny opatrunek bezpośredni zawierający perforowaną warstwę silikonową, warstwę elastycznych włókien chłonnych oraz wodoodporną i oddychającą przezroczystą folię.
  • JM SANTE Polisept Vet S-Chłonny opatrunek chirurgiczny do ran z wysiękiem 10szt
Marka: JM Sante
189,00 zł
135,00 zł
/ szt.

Polisept Vet S - Silicone Postoperative Dressing to sterylny opatrunek bezpośredni zawierający perforowaną warstwę silikonową, warstwę elastycznych włókien chłonnych oraz wodoodporną i oddychającą przezroczystą folię.

W kontakcie z raną, chłonna warstwa opatrunku absorbuje wysięk rozprowadzając go do po całej powierzchni kompresu i zmniejsza ryzyko maceracji rany, jednocześnie zapewniając jej odpowiednie nawilżenie.

W warstwie chłonnej wykonane zostały nacięcia w kształcie litery T, które sprawiają że opatrunek jest elastyczny.

Warstwa silikonowa zmniejsza dyskomfort pacjentów oraz uraz rany i otaczającej skóry podczas wymiany opatrunku.

Zastosowana w warstwie silikonowej technologia OptiSil umożliwia łatwą aplikację, delikatne odklejenie i ponowne zaklejenie w celu sprawdzenia stanu rany pod opatrunkiem.

Technologia OptiSil ułatwia również przedostawanie się wysięku do warstwy chłonnej. Wodoodporna, oddychająca warstwa zewnętrzna chroni ranę przed bakteriami i zabrudzeniami.

Przeznaczony jest do ran ostrych, takich jak rany pooperacyjne, skaleczenia i otarcia.


Wskazania:

  • Rany ostre
  • Rany pooperacyjne
  • Skaleczenia
  • Otarcia


Stosowanie:
 

1. Delikatnie oczyścić ranę skórę płynem Polisept Vet Wound Irrigation Silver Pro lub Polisept Vet Spray.
2. Otworzyć sterylne opakowanie i wyciągnąć opatrunek Polisept Vet S. W celu uzyskania najlepszych efektów opatrunek musi przykrywać ranę z co najmniej 1-2cm marginesem, aby chronić otaczającą skórę przed maceracją i bezpiecznie mocować kompres.
3. Usunąć środkową folię zabezpieczającą, przyłożyć opatrunek do rany i przykleić go do skóry. Nie rozciągać i unikać marszczenia. Całkowicie usunąć folię zabezpieczającą z brzegów opatrunku.
4. Polisept Vet S może pozostawać na ranie nawet do 7 dni, w zależności od ilości wysięku, stanu rany i otaczającej skóry lub zgodnie z zaleceniami lekarza weterynarii.
5. Jeśli podczas stosowania opatrunku wysięk zmniejszy się, a opatrunek wyschnie, zastosować Polisept Vet Wound Irrigation Silver Pro lub Polisept Vet Spray, aby bezboleśnie go usunąć.

Opakowanie zawiera 10 sztuk opatrunków.

Parametry techniczne:
Faza życia:
Dorosły
Junior
Kocię
Senior
Szczenięta
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.
Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Podziel się swoim komentarzem z innymi

Produkty podobne do JM SANTE Polisept Vet S-Chłonny opatrunek chirurgiczny do ran z wysiękiem 10szt

X
X
pixel