EQUISTRO Kerabol biotin 1kg

  • Preparat odżywczy dla koni zapewniający prawidłową budowę kopyt.
  • EQUISTRO Kerabol biotin 1kg
Marka: Equistro
Seria: 1kg
298,00 zł
/ szt.
298,00 zł / kg

Uwaga!!! Zamówienie realizujemy po zaksięgowaniu wpłaty

EQUISTRO Kerabol biotin 1kg – preparat odżywczy dla koni

EQUISTRO Kerabol biotin 1kg jest przeznaczony dla koni – zarówno dorosłych, jak i źrebiąt. Najważniejszymi składnikami preparatu odżywczego w formie proszku są biotyna i cynk, które wzbogacono dodatkowo żelazem. Dzięki produktowi kopyta będą prawidłowo wykształcone, a róg będzie regularnie narastał. Stosowanie preparatu odżywczego zapewni zwiększoną twardość i elastyczność kopyt. Dzięki temu podkuwanie stanie się łatwiejsze, a podkowa utrzyma się dłużej. Warto podawać produkt szczególnie tym zwierzętom, które występują w wyścigach i są narażone na długotrwały i intensywny wysiłek. Preparat odżywczy dla koni pomoże również przy nieprawidłowej budowie kopyt, które są słabe i łamliwe, a puszka kopytowa tworzy się na nich nieregularnie. Warto wspomagać nim także źrebięta. Produkt wpłynie korzystnie na skórę i sierść zwierzęcia. Podawanie go nie sprawi Ci trudności – wystarczy, że wymieszasz go z paszą. W naszym asortymencie znajdziesz także preparat wzmacniający Equistro Kerabol w formie cieczy.

 

Składniki: dekstroza 80%, węglan wapnia 2,3%

Zawartość: wilgotność 8,4%, popiół surowy 7,7%, białko surowe 0,4%, tłuszcz surowy 0,3%, włókno surowe 0,3%

Zawartość w 1 kg: cynk (tlenek cynku) 5 400 mg, biotyna 1 500 000 mg, żelazo (tlenek żelaza) 1 100 mg

Biotyna i cynk, będące składnikami enzymów, uczestniczą w reakcjach metabolicznych i odgrywają ważną rolę w rozwoju i formowaniu struktury puszki kopytowej. Zapewniają prawidłowe wykształcenie kopyta, regularne narastanie rogu kopytowego, stabilizują jego strukturę, zwiększają twardość i elastyczność, podwyższając wytrzymałość puszki kopytowej na obciążenia, co ułatwia podkuwanie oraz utrzymanie podkowy.

Stosowanie i dawkowanie:

Equistro Biotin forte należy podawać wymieszany z paszą.
Konie 15 g = 1 pełna miarka (zawiera 22 500 mg biotyny) / dzień
Źrebięta, pony 7,5 g = 1/2 miarki (zawiera 11 250 mg biotyny) / na dzień

Szczególnie celowe jest podawanie Equistro Biotin forte źrebiętom, koniom narażonym na intensywny wysiłek oraz koniom z nieprawidłowościami w budowie kopyt.

Przechowywanie:
Po użyciu należy szczelnie zamknąć opakowanie.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Parametry techniczne:
Waga:
1000
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.
Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Podziel się swoim komentarzem z innymi

Produkty podobne do EQUISTRO Kerabol biotin 1kg

X
X
pixel