Mata chłodząca TRIXIE jest przeznaczona dla psów wszystkich rozmiarów i ras. To mata wykonana z trwałego, łatwego do czyszczenia materiału. Wypełniona jest żelem, który pod wpływem nacisku obniża swoją temperaturę o kilka stopni. Produkt występuje w kilku rozmiarach: od małego – dla mopsa, po największy – dla bernardyna. Doskonale sprawdzi się zarówno w domu w cieplejsze dni, jak i w podróży, gdzie zapewni chłodzenie psa w upalne dni – tak zapewnia producent. Oto wielki test Pragi i Kazara!
Mata chłodząca TRIXIE, czyli jak schłodzić psa – testuje Praga
Praga jest 14-letnim mieszańcem ze schroniska. Ze względu na wiek i gęstą sierść kiepsko znosi letnie upały. Mata była przez nią testowana najpierw w domu, a później na wycieczce w górach.
Po wypakowaniu przeze mnie maty chłodzącej z pudełka, Praga obeszła ją dokładnie dookoła i obwąchała każdy kawałek. Początkowo nie wiedziała, do czego służy, więc zachowywała się w stosunku do nowego przedmiotu raczej obojętnie. Mata jest pokryta materiałem, który nie brudzi się, zatem na zachętę położyłam na niej kilka przysmaków, żeby skłonić Pragę do samodzielnego wejścia na matę. Dzięki temu przedmiot pozostał dla psa neutralny, a zwierzę miało szansę zorientować się samo, że mata chłodząca dla psa robi się chłodna, kiedy na niej stanie.
Za drugim razem Praga dostała do zabawy na macie wypełnionego przysmakami konga. Po zjedzeniu jego zawartości położyła się na macie, żeby odpocząć. Za trzecim razem Praga nie potrzebowała już zachęty. Teraz sama kładzie się na macie ilekroć jest jej za gorąco i potrzebne jest jej przyjemne uczucie chłodu podczas ciepłych dni. Mata przynosi jej ulgę – Praga zrezygnowała z chłodzenia się na płytkach łazienkowych. Leżąc na macie pies mniej dyszy i spokojnie na niej śpi. Ocena 5+!
Jak schłodzić psa w upały? – matę chłodzącą TRIXIE testuje Kazar
Kazar to 8-letni seter irlandzki. Jego najulubieńszym środowiskiem jest rzeka lub jezioro. Upały są dla niego wycieńczające. Najchętniej przesypia je, leżąc na zimnych kafelkach.
Mata chłodząca TRIXIE w przypadku Kazara okazała się odpowiedzią na pytanie „Jak pomóc psu w upalne dni?”. Po dość długim spacerze Kazar zastał na swoim ulubionym miejscu do drzemki niebieską nowość. Niewiele myśląc, położył się w tym miejscu, co zawsze. Mata nie dość, że szybko ochłodziła kazarowy brzuch, to jeszcze okazała się bardziej miękka niż podłoga. Nie było potrzeby dodatkowego zachęcania psa. Od tego pierwszego razu Kazar sam kładzie się na macie, która jest teraz jego ulubionym miejscem wypoczynku i wspomaga jego regulację temperatury ciała.
Góry + pies + upały… Czy mata sprawdzi się na wycieczce?
Wielokilometrowy spacer po szlaku górskim jest przyjemny, ale jeśli temperatura jest wysoka, to pies może odczuwać dodatkowe zmęczenie. Mata chłodząca TRIXIE sprawdzi sie także na takich wyjazdach. Praga i Kazar mieli szansę przetestować matę w warunkach polowych – po zdobyciu Lubania w Gorcach. Pogoda była wymarzona na górskie wędrówki, jednak przy końcu trasy oba psiaki solidnie już odczuwały zmęczenie wynikające ze sporego wysiłku, ale też z dość wysokiej temperatury.
Z reguły, jako właściciele, zadawaliśmy sobie pytanie jak schłodzić psa w upały w czasie wyprawy. Tym razem w bagażniku samochodu czekała na nie rozłożona mata chłodząca. Zwierzaki jednomyślnie ułożyły się na macie, żeby zregenerować siły. Po 20 minutach drzemki były gotowe na podróż do domu. Błotniste ślady łap wystarczyło przetrzeć wilgotną gąbką i mata chłodząca dla psa wyglądała jak nowa.
Mata chłodząca TRIXIE – podsumowanie
Mata chłodząca dla psa TRIXIE to produkt, który powinien się znaleźć w każdym zwierzolubnym domu. Jest prosta w użyciu i łatwa do utrzymania w czystości. Dzięki temu, że schładza się delikatnie może być używana przez psiaki, które mają problemy ze stawami – schłodzi je, bez powodowania bólu.
Pies może na macie jeść i spać. Po zabrudzeniu wystarczy ją przetrzeć wilgotną gąbką lub szmatką. Jedyny trik polega na tym, żeby pozwolić i pomóc psu odkryć samodzielnie jak działają maty chłodzące dla psów. Można w tym celu zastosować przysmaki i pochwały – jak w przypadku Pragi, albo siłę nawyku – jak u Kazara. Zarówno Praga jak i Kazar chętnie używają maty i nie potrzebują dodatkowej zachęty, żeby się na niej położyć.
Czy mata sprawdzi się podczas ogrzewania w domu gdy pies dyszy i szybko oddycha i skina mu cieknie z pyszczka??