Karma dla Ragdolla

ilość znalezionych towarów: 5

 

Ragdoll – żywienie pełne miłości

Trudno o bardziej łagodne, kochane, spokojne i pełne miłości koty niż te rasy ragdoll. Mają naprawdę łagodne usposobienie i czasami nazywane są wręcz psami w kociej skórze – tak bardzo potrafią przywiązać się do swojego opiekuna i tyle uwagi mu poświęcać. Zwierzak pragnie Twojego towarzystwa. Otocz miłością ragdolla, a nie opuści Cię na krok. Chętnie też da się ponieść zabawie. Jako szczęśliwy właściciel ragdolla na pewno znasz to z doświadczenia.

Pamiętaj, że stworzenie dobrego domu dla kota nie ogranicza się do czasu spędzonego na głaskaniu i przytulaniu. Twoim podstawowym obowiązkiem jest odpowiednie karmienie pupila. Pełna miska, smacznej i zdrowej karmy – tego potrzebuje Twój ragdoll, aby mieć siłę na zabawę, a przede wszystkim pozostać zdrowym. Czy karmienie takiego kota jest trudne? Nie, to czysta przyjemność! Koty rasy ragdoll nie mają specjalnych preferencji żywieniowych. Nie należą również do wybrednych zwierząt. Oczywiście żywienie kotów to też wielka odpowiedzialność. Twój kot jest przecież całkowicie zależny od Ciebie. To Ty decydujesz, co wyląduje w jego misce. Zadbaj o to, by lądowało tam tylko to, co najlepsze.

Karma dla ragdolla musi zapewniać mu optymalną ilość składników odżywczych. Musi być dopasowana do potrzeb tej rasy i dawać mu wszystko, co potrzebne do życia. W innym wypadku Twój kot może bardzo poważnie zachorować. Nie pozwól na to. Twój ragdoll bardzo Ci ufa i wierzy w to, że zrobisz wszystko, by był szczęśliwy. Nie zawiedź go. Odwdzięczy Ci się swoim towarzystwem przez długie, zdrowe i szczęśliwe lata. Odpowiednia karma dla kotów rasy ragdoll poprawi pracę narządów wewnętrznych zwierzaka i pozwoli na prawidłowy rozwój jego organizmu. Nada też sierści atrakcyjny wygląd.

Dlaczego dopasowanie jedzenia dla ragdolla jest tak istotne? Koty te są duże (wymienia się je wśród największych mruczków) i długo dorastają. Pełną dojrzałość oraz maksymalny rozmiar osiągają w wieku 3, a nawet 4 lat. Wsparcia w tym czasie potrzebują kości, które rozwijają się dłużej niż u innych kociąt. Co więcej, koty rasy ragdoll często chorują na serce i mają problemy z układem moczowym. Warto więc wybrać taką karmę, która będzie wzmacniała także te organy.

Koty co do zasady lubią czasem wyprosić dodatkową porcję jedzenia lub smakołyk. W przypadku ragdolla musisz być bardzo ostrożny. Zwierzaki te mają tendencję do nadwagi. Ważne więc jaką karmę mu podajesz oraz jak dużo sypiesz jej do miski. Przekarmianie kota nie jest zdrowe. A już na pewno nie jest przejawem miłości. Otyły kot nie cieszy się dobrą kondycją. Poza tym nadwaga prowadzi do kolejnych problemów zdrowotnych zwierzaka. Oszczędź tego swojemu pupilowi i naprawdę zadbaj o to, co trafia do miski Twojego ragdolla.

  Karma dla kota ragdolla – przez żołądek do serca

  Żywienie kotów to coś więcej niż obowiązek. To przyjemność. Na pewno zgodzisz się z tym stwierdzeniem. Przyjemność może być jeszcze większa, gdy trafisz na odpowiednią karmę. Na temat właściwego odżywiania kotów powiedziano już mnóstwo rzeczy. Dużo się w tym zakresie zmieniło na przestrzeni ostatnich kilkunastu-kilkudziesięciu lat. Dzisiaj już każdy odpowiedzialny i kochający właściciel kota wie, że zwierzak musi dostawać zdrowe, pełnowartościowe posiłki. Naprawdę nie jest to wiedza tajemna. Wysiłek włożony w edukację opłaci Ci się.

  Inwestycja w zdrowie, a dokładnie w zdrowe żywienie kotów, skutkuje rzadszymi wizytami w gabinecie weterynaryjnym. Twój zwierzak nie musi się stresować w związku z odwiedzinami w przychodni. A musisz pamiętać, że koty te cenią sobie domatorstwo. Macie też więcej czasu na wspólną zabawę.

  Karma dla kota ragdolla nie jest tu żadnym wyjątkiem ani trudno dostępnym produktem. Ragdolle, jak wszystkie koty, potrzebują zdrowej, smacznej karmy. Każda rasa kotów ma swoje specyficzne potrzeby. Dobra karma dla ragdolla musi je uwzględniać – brać pod uwagę wiek, wzrost i wagę kota, stopień jego aktywności i ewentualne choroby, na które może być narażona dana rasa kotów. Niektóre rasy są przecież odporniejsze od innych. Jeśli dobrze znasz rasę kota, możesz z grubsza określić jego potrzeby żywieniowe. Sucha karma dla kota i mokra karma dla ragdolla, stworzona specjalnie z myślą o jego specyficznych potrzebach, jest w stanie w pełni zadowolić Twojego kota. Zadbać o jego serce, skórę, sierść i układ moczowy.

   

  Chociaż Twój mruczek łasi się i lubi przytulanie, nie zapominaj, że wciąż jest drapieżnikiem. Dlatego karma dla kotów rasy ragdoll musi zawierać w składzie mięso. I to jak najwięcej. Zwierzak czerpie z niego cenne substancje. Warto pamiętać, że istotne dla jego organizmu są nie tylko mięśnie szkieletowe, ale też podroby. Dobrze zbilansowana kocia dieta również zakłada ich wykorzystanie. Chcesz dobrze żywić swojego pupila? Karma dla kota ragdoll nie powinna zawierać w składzie wiele zbóż. Mile widziane są owoce i warzywa, które usprawniają pracę zwierzęcego organizmu.

  Szukając karmy, zwróć uwagę na wartości odżywcze, jakie niesie ze sobą jej jedzenie – jakie ma witaminy i minerały oraz jakie narządy wspiera. Gotowa, sucha karma z dobrym składem jest odpowiednim wyborem dla ragdolla. Kot naje się nią i będzie miał siły na zabawę, którą uwielbia. Chcesz mieć pewność co do jakości wybranego produktu? Zamów go w sklepie ZooArt, który został stworzony do tego, aby dawać opiekunom czworonogów łatwy dostęp do doskonałej jakości pożywienia, gwarantującego prawidłowy rozwój kotów i psów.

  Karma dla ragdolla warta zainteresowania

  W Twoim domu mieszka Ragdoll? Karma dla niego musi spełniać kilka wymagań. Najlepiej, gdy jest stworzona specjalnie z myślą o tej rasie kotów. Nadal jednak nie ma dwóch takich samych zwierzaków, nawet w obrębie jednej rasy. Dlatego Twoim obowiązkiem jest obserwowanie kota, by w razie konieczności móc natychmiast zareagować. Indywidualne podejście do diety jest naprawdę ważne. Musisz wziąć pod uwagę nie tylko preferencje smakowe czworonoga, ale też reakcje jego organizmu. W konsekwencji zjedzenia niektórych karm, u zwierzaka może wystąpić alergia lub nietolerancja.

  W sklepie ZooArt znajdziesz przede wszystkim produkt Royal Canin. To pełnowartościowa, sucha karma dla kota ragdoll, przygotowana specjalnie z myślą o potrzebach dorosłych osobników tej rasy (powyżej 12 miesiąca życia).  Jej wysoką jakość potwierdzają liczne testy. Royal Canin zawiera cenne witaminy i kwasy, wpływające na kondycję sierści, która jest atutem tych zwierzaków. Regularne jedzenie karm tej marki usprawnia pracę serca pupila oraz chroni kości i stawy. Suche kąski Royal Canin są dopasowane do budowy kociej szczęki. Zwierzak łatwo je pochwyci i rozgryzie. Dzięki temu Twój kociak zadba też o higienę swojej jamy ustnej.

  Chcesz być pewien jakości karm na Twojej liście zakupów? Sprawdź opinie w internecie. To naprawdę dobre źródło wymiany informacji między opiekunami. Zobacz jakie doświadczenia z karmą mieli inni właściciele ragdolli i czy ich koty polubiły jedzenie. Na pewno pomoże Ci to podjąć właściwą decyzję. W razie wątpliwości skontaktuj się też z Twoim lekarzem weterynarii. On pomoże Ci podjąć najlepszą decyzję i uszczęśliwić Twojego kota.

  Artykuły z naszego bloga

  Ragdoll – charakter, wygląd i historia kota-szmacianej lalki Ragdoll – charakter, wygląd i historia kota-szmacianej lalki
  Najpiękniejsze rasy kotów. 4+ piękne koty, które Cię zachwycą Najpiękniejsze rasy kotów. 4+ piękne koty, które Cię zachwycą
  Najlepsze koty dla dzieci. TOP 5 przyjaznych ras Najlepsze koty dla dzieci. TOP 5 przyjaznych ras
  pixel