Mokra karma weterynaryjna dla psa z niewydolnością nerek

ilość znalezionych towarów: 43

Problemy z nerkami pojawiają się nie tylko u psów w podeszłym wieku, mogą dotyczyć każdej rasy bez względu na jej długość życia. Pierwsze objawy choroby nerek są zazwyczaj trudne do rozpoznania. Dlatego warto każdy niepokojący symptom konsultować z lekarzem weterynarii, który pomoże zdiagnozować schorzenie i zaproponować adekwatne leczenie oraz dietę. My, jako troskliwi opiekunowie, powinniśmy zadbać o zdrowie swoich psiaków m.in. poprzez podawanie im specjalistycznych karm weterynaryjnych dla psów z przewlekłą niewydolnością nerek. Daje nam to gwarancję, że nasz psi pupil będzie miał zapewnione wszystkie niezbędne substancje odżywcze, adekwatnie do rodzaju jego schorzenia. Dzięki temu będzie mógł cieszyć się długim, spokojnym życiem. Duży wybór dietetycznych karm dla psów ze schorzeniami nerek znajdziecie w sklepie zoologicznym ZooArt. Zapraszamy!

Dieta weterynaryjna dla psa z niewydolnością nerek - o czym warto pamiętać?

Psy z chorymi nerkami potrzebują odpowiedniej diety. Powinna charakteryzować się ona obniżoną zawartością białka, fosforu i węglowodanów. Poza tym musi być lekkostrawna o wysokiej wartości energetycznej. Ważne jest także dbanie o odpowiednie nawodnienie psa - woda w jego misce musi być codziennie zmieniana na świeżą. Przygotowanie odpowiednio zbilansowanych posiłków może okazać się dla nas nieco problematyczne, zwłaszcza jeśli nie mamy wiedzy w tym zakresie. Dietetyczna karma podstawowa dla dorosłych psów to produkt, który pomoże zaoszczędzić nam dużo czasu. Poza tym ma zbawienny wpływ na naszego psiego przyjaciela, ponieważ:

  • wspomaga pracę nerek,
  • obniża ryzyko powstawania kamieni moczanowych i cystynowych,
  • zapobiega nawracaniu kamicy nerkowej. 

Poza tym karma pełnoporcjowa dla dorosłych psów z chroniczną lub przewlekłą niewydolnością nerek może być również stosowana po ustąpieniu dolegliwości oraz jako element profilaktyki w przypadku psich seniorów (wspomaga funkcjonowanie nerek u psów starszych).

Czym charakteryzuje się karma dla psa z niewydolnością nerek?

W przypadku młodych i dorosłych psów, cierpiących na niewydolność nerek, konieczne jest podawanie odpowiedniej karmy. Powinna przede wszystkim bazować na obniżonej zawartości dobrze przyswajalnego, pełnowartościowego białka (aby odciążyć nerki). Jego ilość musi pokrywać minimalne zapotrzebowanie organizmu na aminokwasy. Poza tym karma dla psów cierpiących na przewlekłą lub ostrą niewydolność nerek powinna zawierać niską zawartość fosforu, co zapewnia zachowanie właściwej równowagi jonowej. Poza tym musi charakteryzować się małą ilością węglowodanów, by nie obciążać nerek psa. W jej składzie nie może zabraknąć błonnika dla pobudzenia trawienia oraz naturalnych przeciwutleniaczy i witamin. Ważny jest również dodatek kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6, które są obecne m.in. w oleju z łososia.

Pamiętajmy, że w przypadku chorób nerek istnieją karmy, które mogą różnić się od siebie składem i właściwościami. Swój wybór warto skonsultować z lekarzem weterynarii. Specjalista pomoże dobrać karmę dietetyczną, najlepszą dla danego psiaka.

Mokra karma dla psa - dlaczego powinna być podawana psom chorym na nerki?

Pokarm psów chorych, obciążonych schorzeniami nerek musi być odpowiednio dobrany. Powinniśmy zastanowić się nad rodzajem serwowanego pożywienia, zawierającego obniżoną zawartość białka i fosforu. Mogą być to karmy suche lub mokre - wybór zależy od nas, a także od zaleceń lekarza weterynarii.

Karma mokra dla psów z problemami nerek składa się w minimum 60% z wody. Stanowi dodatkowe źródło nawodnienia organizmu, co jest bardzo ważne w przypadku schorzeń tego typu. Poza tym bazuje na składnicach odżywczych o wysokiej wartości biologicznej, które organizm psa może łatwo strawić. Jest aromatyczna i smaczna - będzie zatem chętnie jedzona nawet przez psy, które wskutek choroby straciły apetyt.

Duży wybór dobrych jakościowo produktów znajdą Państwo w ZooArt - zoologicznym sklepie internetowym, Dolina Noteci jest marką, którą może posłużyć za przykład. Oferuje m.in. dietę weterynaryjną 4vets kidney support, to pełnoporcjowa dietetyczna karma dla psów z chroniczną lub przewlekłą niewydolnością nerek. Polecamy również karmy marki Brit, np. Brit Veterinary Diet Renal. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Dietetyczna karma pełnoporcjowa dla psa ze schorzeniami nerek - podsumowanie

Odpowiednie żywienie psów chorych jest bardzo ważne. Już wiemy, że dietetyczna karma dla psów dorosłych i seniorów wspiera funkcjonowanie nerek, przez co poprawia komfort życia psiaka. Taka karma zawiera niską zawartość sodu i fosforu oraz odpowiednią ilość białka, dzięki czemu pomaga w usprawnieniu funkcji nerek. Pamiętajmy, że w przypadku ostrego i przewlekłego zapalenia nerek oprócz diety koniecznie jest również leczenie farmakologiczne, które ustala lekarz weterynarii. Wszystko po to, by nasz pupil mógł cieszyć się zdrowym i długim życiem.

pixel