Sucha karma dla psa z chorymi stawami

ilość znalezionych towarów: 3

Choroby stawów mogą dotykać nie tylko psy starsze. Niestety schorzenia takie często wiążą się z bólem i długoterminowym leczeniem. W tym trudnym okresie powinniśmy zapewnić swojemu pupilowi komfort. Kompleksowe wsparcie w leczeniu psów z problemami kości i stawów stanowi specjalna karma weterynaryjna. Jakie korzyści daje jej stosowanie? Chętnie opowiemy o tym więcej.

  Karma dla psa z problemami kości i stawów - informacje podstawowe

  Zdrowy pies to szczęśliwy opiekun. Kiedy choroba spadnie na naszego psiego przyjaciela, jak grom z jasnego nieba, chcemy zrobić wszystko, by maksymalnie poprawić komfort jego życia. Niestety na schorzenia stawów i kości mogą być narażone różne psy, niezależnie od wieku czy też rasy. Kiedy zauważymy u naszego psa objawy (obrzęk łapy, kulawizna, problemy ze wstawaniem i chodzeniem, wylizywanie chorego miejsca), które nas niepokoją, powinniśmy, jak najszybciej udać się z nim do lekarza weterynarii. Tylko on może postawić właściwą diagnozę. Jednym z elementów leczenia jest specjalna dieta weterynaryjna. W takim przypadku warto skorzystać z karmy weterynaryjnej dla psów cierpiących na schorzenia stawów. Może być stosowana m.in. u:

  • psów z nadwagą,
  • psów z genetycznymi predyspozycjami do chorób stawów,
  • psów z chorobą zwyrodnieniową stawów,
  • psów starszych,
  • psów po przebytych urazach.

  Kompletna karma na stawy dla psa zawiera wszelkie niezbędne witaminy i składniki odżywcze, które pomogą Twojemu psiemu przyjacielowi cieszyć się życiem. Korzystnie wpływają na zdrowie stawów. Niwelują nieprzyjemne dolegliwości związane z problemami ruchomości stawów, niwelują stany zapalne. Nie tylko minimalizują ból, ale także pomagają w jego całkowitym zwalczeniu. Przede wszystkim wspomagają proces leczenia, ale można stosować je również profilaktycznie, ponieważ usprawniają układ ruchu. Znacznie poprawiają komfort życia psa.

  Jaka karma dla psa ze schorzeniami stawów będzie najlepsza?

  Odpowiednia dieta to podstawa w przypadku psiaków obciążonych chorobami stawów. Pomoże odzyskać mu utraconą witalność. Pełnoporcjowa karma dla psów na stawy jest zbilansowana pod kątem poszczególnych składników odżywczych. Dostosowana jest do wieku psa danej rasy. Na rynku funkcjonuje:

  • pełnoporcjowa karma dietetyczna dla szczeniąt na problemy ze stawami,
  • dietetyczna pełnoporcjowa karma dla starszych psów,
  • dietetyczna karma pełnoporcjowa dla dorosłych psów wszystkich ras,
  • pełnoporcjowa dietetyczna karma dla psów ras dużych (kiedy masa ciała psa dorosłego wynosi powyżej 25 kg).

  Taka karma zawiera zwiększone środki chondroprotekcyjne i przeciwzapalne, które są pomocne w leczeniu choroby zwyrodnienia stawów. Jest bogata w składniki, witaminy i minerały, które poprawiają sprawność ruchową. Warto wybierać produkty, które w swoim składzie mają olej z łososia, a jak wiadomo, obecność kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6 w karmie łagodzi stany zapalne (stawów). Natomiast glukozamina oraz siarczan chondroityny wpływa korzystnie na odbudowę chrząstki stawowej. W karmach takich ważna jest również odpowiednia podaż cennych minerałów, takich jak:

  • fosfor, 
  • wapń, 
  • magnez, 
  • mangan.

  Sucha karma dla psa ze schorzeniami stawów. Jej stosowanie to same korzyści!

  Kiedy Twój psi pupil cierpi z powodu problemów układu ruchu, warto wdrożyć do jego życia dietę weterynaryjną dla psów. Dobrym rozwiązaniem jest podawanie mu specjalnej suchej lub mokrej karmy. Stosowanie każdej z nich ma swoje plusy. To ty dokonujesz ostatecznego wyboru (po konsultacji z lekarzem weterynarii), pamiętaj jednak, żeby przy podejmowaniu decyzji wziąć pod uwagę preferencje swojego pupila.

  Najlepsza dla Twojego psa może okazać się sucha karma zawierająca zwiększone środki chondroprotekcyjne, (siarczan chondroityny wpływa korzystnie na stawy). Jest wydajna, łatwa w przechowywaniu i dobrze ściera kamień nazębny. Wspiera nie tylko układ kostno-stawowy psa, ale również pomaga w dbaniu o higienę jamy ustnej. Nie tylko pomoże utrzymać zdrowe stawy, ale również dostarczy wszelkich niezbędnych składników odżywczych potrzebnych organizmowi Twojego czworonoga do prawidłowego rozwoju.

  Sprawdź weterynaryjne karmy dla psa na stawy dostępne w sklepie internetowym ZooArt. W naszej ofercie znajdziesz m.in. EUKANUBA Joint mobility.

  Sucha karma dla psów ze schorzeniami stawów - podsumowanie

  Pies cierpiący na choroby stawów potrzebuje Twojego wsparcia w walce z nieprzyjemnymi dolegliwościami. Jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz dla niego zrobić w tej sytuacji, jest podawanie specjalistycznej karmy. Wspiera ona metabolizm stawów u dorosłych, młodych i starszych psów. Oczywiście wcześniej polecamy udanie się do lekarza weterynarii. Pomoże nam w wyborze najlepszej karmy dla naszego pupila. W naszym sklepie zoologicznym z pewnością znajdziesz wszystko, czego potrzebuje Twój pies do odzyskania pełnej sprawności.

  pixel