Witaminy dla psa na żołądek i trawienie

ilość znalezionych towarów: 68

Witaminy dla psa na trawienie – jakie mają działanie?

Trawienie jest skomplikowanym procesem, który zachodzi u każdego żywego organizmu. Trawienie u psa odbywa się podobnie jak u człowieka, czyli zachodzi przy pomocy enzymów trawiennych, które ułatwiają rozkład jedzenia i czerpania z nich cennych składników. Zaburzenia trawienia są bardzo niebezpieczną dolegliwością zarówno u człowieka, jak i u każdego czworonoga. Jakie witaminy dla psa na trawienie pomogą mu przy tej uciążliwej nieprawidłowości?

Zaburzenia trawienne często spowodowane są problemami z narządem trzustki. Ta dolegliwość działa w podobny sposób u ludzi oraz u psów. Niektóre psy mają wrodzone wady genetyczne trzustki, które mogą po czasie rzutować na proces trawienia. Enzymy trawienne dla psa są tutaj sporą pomocą, dlatego warto stosować je przy tego typu zaburzeniach. Enzymy te dostępne są w kapsułkach, które łatwo można połączyć z codziennym posiłkiem dla psa.

Jakie korzyści dają tabletki na trawienie dla psa?

Równie istotne są tabletki na trawienie dla psa regulujące procesy trawienne. Podczas trawienia w organizmie psa powstają związki o nieprzyjemnym zapachu oraz szereg bakterii, które mogą niekorzystnie wpływać na zdrowie Twojego pupila. Część związków może mieć nawet działanie rakotwórcze, dlatego tak ważne jest zadbanie o odpowiednią regulację procesu trawiennego. Drożdże i chlorofil to dwie najpopularniejsze substancje, które zapobiegają powstawaniu groźnych metabolitów. Likwidują przy tym nieprzyjemne zapachy wydzielane podczas trawienia.

Drożdże dla psa to naturalny produkt, który powstaje z drożdży piwnych. Są odpowiedzialne nie tylko za likwidowanie zapachów, ale także za przyspieszenie metabolizmu, co prowadzi do łatwiejszego kontrolowania wagi Twojego pupila. Dodatkowo wpływają na zdrowy wygląd sierści czworonoga, a także wspomagają leczenie chorób skórnych. Ich zaletą jest także to, że można je dodawać do codziennych posiłków.

Trawienie u psa – spirulina, enzymy i niezbędne witaminy

Równie wartościowym składnikiem, dostępnym w sklepie w postaci sproszkowanej, jest spirulina. Produkt ten zyskał na sławie w diecie człowieka, nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby zastosować go również w diecie psów. Spirulina ma szereg właściwości, które bardzo korzystnie wpływają na pracę układu trawiennego. Przede wszystkim wspomaga oczyszczanie jelit i odbudowę mikroflory układu pokarmowego. Przyczynia się też do pozbycia się toksyn i metali ciężkich z organizmu. Wspomaga odchudzanie i dlatego warto ją stosować u psów borykających się z nadwagą. W końcu korzystnie wpływa także na działanie tarczycy przy niedoczynności tego narządu.

Różnorodne składniki i witaminy dla psa na żołądek są niezbędną pomocą dla zdrowej regulacji procesów trawiennych. Chociaż rzadko mówi się o tego typu suplementacji, warto postawić na sprawdzone rozwiązania zarówno w formie prewencyjnej, jak i w formie leczenia obecnych już zaburzeń trawienia. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór witamin i naturalnych składników, które dostępne są w wygodnej postaci, umożliwiającej codzienne dawkowanie. Pamiętaj również o konsultacji z lekarzem w wypadku poważniejszych problemów z trawieniem oraz do stosowania się do zaleceń na ulotce dołączonej do każdego produktu.

pixel