VETEXPERT Arthrovet 60 tabletek

  • ArthroVet HA to preparat wspomagający przeznaczony dla psów i kotów z zaburzeniem prawidłowej funkcji chrząstek stawowych i stawów.
  • VETEXPERT Arthrovet 60 tabletek
Marka: VETEXPERT
Seria: 60tb
Gwarancja: ETYKIETA DROP
48,59 zł
/ szt.

Arthrovet HA 60 tabletek – preparat dla psów i kotów wspomagający stawy

Innowacyjny skład preparatu Arthrovet HA został opracowany z myślą o psach i kotach, u których stwierdzono nieprawidłowości w obrębie chrząstek stawowych i stawów. Produkt wspomaga również zrównoważony wzrost młodych zwierząt. Receptura bazuje na związkach chemicznych, których pozytywne oddziaływanie na stawy zostało potwierdzone naukowo. Chlorowodorek glukozaminy, siarczan chondroityny i hialuronian sodu poprawiają elastyczność chrząstek i wpływają na znaczne obniżenie bólu, który odczuwa Twój pies. Witamina C pomaga w tworzeniu się białek macierzy pozakomórkowej chrząstek stawowych, dzięki czemu poprawia funkcjonowanie zwierzęcia dotkniętego chorobą zwyrodnieniową. Nawet jeśli Twój pupil nie wykazuje problemów związanych z pracą swoich stawów, warto prewencyjnie podawać mu pół dawki dziennej produktu. Umożliwia to skuteczniejszą ochronę obciążonych kończyn i zapobiega urazom. Wygodne w użyciu tabletki zamknięte są w poręcznym opakowaniu, które zapewnia dokładne i higieniczne dozowanie produktu.

WSKAZANIA

ArthroVet HA to preparat wspomagający przeznaczony dla psów i kotów z zaburzeniem prawidłowej funkcji chrząstek stawowych i stawów. Polecany zarówno u zwierząt młodych w okresie intensywnego wzrostu, jak i zwierząt starszych z chorobą zwyrodnie­niową stawów (osteoarthritis).

SKŁAD

minerały

DODATKI

chlorowodorek glukozaminy
siarczan chondroityny
hialuronian sodu
Witamina C 25

DAWKOWANIE

Zalecane jest podawanie 1 tabletki na 20 kg masy ciała.
Profilaktycznie: pół dawki dziennej.

MECHANIZM DZIAŁANIA

Mechanizm działania karmy uzupełniającej ArthroVet HA opiera się na opisanym w literaturze naukowej działaniu poszczególnych składników tego preparatu:

  1. Preparat zawiera trzy główne składniki glukozaminoglikanów (GAG) macierzy pozakomórkowej chrząstki stawowej, a mianowicie glukozaminę, chondroitynę (w postaci siarczanu) oraz kwas hialuronowy. Zwiększenie ich podaży w diecie zwierzęcia może poprawić syntezę endogennych GAG (glukozamina) oraz zwiększyć zawartość wody w chrząstce stawowej (chondroityna i kwas hialuronowy), co poprawia jej elastyczność. Korzystne działanie glukozaminy i siarczanu chondroityny u psów z chorobą zwyrodnieniową stawów zostało potwierdzone w randomizowanych badaniach klinicznych przeprowadzonych z podwójną próbą ślepą (osteoarthritis) przez McCarthy i wsp. (2007). W badaniach tych psy otrzymujące glukozaminę i siarczan chondroityny wykazywały istotną klinicznie poprawę indeksów występowania bólu, stopnia obarczania kończyn i stopnia zaawansowania choroby. Preparat ArthroVet HA zawiera też jako jeden z pierwszych na rynku kwas hialuronowy, który wchłania się po podaniu doustnym (Balogh i wsp., 2008), zaś stosowanie mieszaniny glukozaminy, chondroityny i kwasu hialuronowego zapewnia wyższą skuteczność preparatu niż stosowanie preparatu zawierającego tylko glukozaminę i chondroitynę w leczeniu pacjentów ze zmianami zwyrodnieniowymi w stawie kolanowym (Bucci i wsp., 2005).
  2. Witamina C ma działanie wspomagające wytwarzanie białek macierzy pozakomórkowej chrząstek stawowych i pełni funkcję ko-enzymu w syntezie kolagenu. Kwas askorbinowy (witamina C) jest ko-enzymem dla hydroksylaz prolylu i lizylu, czyli enzymów kluczowych syntezie kolagenu. W badaniach in vitro askorbinian oraz kwas askorbinowych zwiększały syntezę białka i proteoglikanów przez chondrocyty chrząstek stawowych (Ameye and Chee, 2006).

Dzięki temu karma uzupełniająca ArthtoVet HA zawiera substancje czynne o udokumentowanym naukowo mechanizmie wspomagania stawów u pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów.

Parametry techniczne:
Faza życia:
Dorosły
Junior
Senior
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.
Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

ETYKIETA DROP - Gwarancja udzielana przez sprzedawcę na okres 12 miesięcy.

ETYKIETA DROP
Podziel się swoim komentarzem z innymi

Produkty podobne do VETEXPERT Arthrovet 60 tabletek

X
X
pixel