Wyprawka dla szczeniaka – pierwsze dni szczeniaka w domu. Co musi się w niej znaleźć?

Pojawienie się w domu szczenięcia to bardzo ważna i szczęśliwa chwila w życiu wielu osób. To duża zmiana w życiu nie tylko dla Ciebie, zmiany dotyczą też szczeniaczka, który opuszcza mamę i rodzeństwo albo zamienia boks w schronisku na swój nowy, własny domek. Sprawdź, czego potrzebujesz, by zapewnić swojemu szczeniaczkowi jak najlepsze warunki i sprawić, że początki w nowym domu będą dla niego czymś przyjemnym. Dowiedz się jaka wyprawka dla szczeniaka będzie konieczna, by tego dokonać.

Szczeniak w domu! Przygotuj się na nowego domownika!

Podjęcie decyzji o przyjęciu pod swój dach szczeniaka powinna być bardzo starannie przemyślana. Przyjmujesz na siebie zobowiązania na lata. Słodki szczeniak w końcu wyrośnie na całkiem dorosłego psa, nie znaczy to jednak, że nie będzie już potrzebował Twojej opieki. Musisz być gotowy na wieloletnią opiekę nad swoim czworonożnym przyjacielem. Dlatego wiele osób traktuje decyzje o przyjęciu psa, jak decyzję o powiększeniu rodziny.

Szczeniak zawsze budzi radość i falę ciepłych, bardzo pozytywnych emocji. Szczeniaki są urocze, pełne entuzjazmu i radości życia. Są też jednak całkowicie od Ciebie zależne, dlatego tak ważna jest odpowiednia wyprawka dla szczeniaka.

Nie zawsze jest od razu kolorowo i przyjemnie. Szczeniak może czuć się zestresowany. Pamiętaj, że to nowa sytuacja nie tylko dla Ciebie, dla niego również. Pierwsze dni szczeniaka w nowym domu mogą być trudne, można jednak postarać się, by były dla niego jak najlepsze.

Wyprawka dla szczeniaka – czego potrzebujesz?

Wyprawka dla szczeniaka jest bardzo ważna. W końcu nie możesz po prostu postawić psa na podłodze i uznać, że sam sobie zacznie jakość radzić. Twój pies jest zależny od Ciebie – dlatego wyprawka dla psa musi być przez Ciebie skompletowana odpowiednio wcześniej. W ten sposób nie będziesz się stresował, że Twojemu zwierzakowi czegoś brakuje. Co będzie niezbędne dla Twojego pupila?

Miski i karma

Twój piesek musi jeść. Dlatego musisz mieć dla niego odpowiednie miski – na jedzenie i wodę, a także karmę. Wyprawki dla szczeniąt z hodowli, oferowane nowym nabywcom przez hodowcę, bardzo często zawierają już trochę karmy – by psiak mógł jeść dokładnie to, co w hodowli. To bardzo miły gest, który świadczy o renomie hodowli. Gwałtowna zmiana żywienia psa może się negatywnie odbić na jego zdrowiu.

Miski muszą być przede wszystkim łatwe w czyszczeniu. Sięgnij po takie, których Twój szczeniak nie przewróci – a pamiętaj, że te małe pieski mogą jeść bardzo energicznie. Pierwsze dni psa w domu to też czas na jego obserwację – jeśli Twój pupil je zbyt łapczywie, może okazać się, że dobrym pomysłem będzie miska spowalniająca jedzenie, by się nie zakrztusił.

Legowisko

Szczeniaki są bardzo energiczne i ciekawskie. Może zdarzyć się, że zwierzak będzie biegał po domu i zwiedzał go z radością. Może też czuć się bardzo zestresowany i niepewny. Niezależnie jednak od tego, jak się zachowuje, przyda mu się legowisko.

To miejsce, w którym psiak będzie mógł odpocząć, zrelaksować się i pobyć chwilę sam. Każdy potrzebuje prywatnej przestrzeni dla siebie, Twój czworonóg także. Dlatego wyprawka dla szczeniaka powinna zawierać legowisko. Nie może być ono zbyt małe, bo psu będzie niewygodnie. Nie może też jednak być zbyt duże – na takim zwierzak może czuć się niepewnie.

Zabawki

Szczenięta potrafią być prawdziwymi wulkanami energii! Dlatego wyposażenie dla psa musi zawierać zabawki. Psy mają tendencję do zabawy wszystkim, co im wpadnie w łapki i ząbki, jednak zabawki przeznaczone specjalnie dla nich są zawsze najlepszym wyborem.

Masz ogromny wybór zabawek dla psów – piłeczki, pluszaki, gumowe gryzaki, zabawki piszczące i nie – wszystko to jest w stanie stymulować zwierzaka i pomóc mu się właściwie rozwijać. Tak pod względem fizycznym, jak i psychicznym.

Akcesoria spacerowe

Spacery są bardzo przyjemną częścią opieki nad psem. Żeby jednak przyjemność była obustronna, musisz zadbać o bezpieczeństwo i komfort psa. Do tego przede wszystkim potrzebujesz smyczy i obroży. Dobrym pomysłem dla szczeniaka, który dopiero uczy się chodzić na smyczy, będą także szelki spacerowe – dzięki nim smycz nie będzie szarpać delikatnej psiej szyi. Pamiętaj, że pierwsze dni szczeniaka w domu to uczenie go różnych pożądanych zachowań – w tym także chodzenia na smyczy. Zadbaj też o adresówkę z numerem telefonu – to właśnie ona sprawi, że Twój szczeniak będzie bezpieczny.

Istnieje także obowiązek sprzątania po swoim psie, dlatego zestaw torebek na nieczystości, łopatka czy jednorazowe rękawiczki też Ci się bardzo przydadzą.

Wyprawka dla szczeniaka – podsumowanie

Każdy pies potrzebuje odpowiednich dla siebie rzeczy w Twoim domu, by czuć się szczęśliwym. Bez znaczenia, czy potrzebna ci wyprawka dla psa ze schroniska, czy w Twoim domu zamieszka rodowodowy york, dlatego potrzebna Ci wyprawka dla yorka-szczeniaka. Co powinno znaleźć się w takiej wyprawce?

Zadbaj o to, by Twój piesek był szczęśliwy w nowym domu. On odpłaci Ci się swoją bezwarunkową miłością.

Oceń ten artykuł
Czy ten artykuł był pomocny?
Przetwarzanie...

Dziękujemy za opinię!
Będziemy zadowoleni, jeżeli powiesz nam czemu nie spodobał Ci się ten artykuł

Napisany w Blog o psach - na temat każdego psa, Polecane wyprawki dla psów
Popularne wpisy
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.