Karma dla jamnika

ilość znalezionych towarów: 15

Karma dla jamników

Jamniki należą do niewielkich ras. Słyną ze swojego apetytu, który jest częstą przyczyną nadwagi. Otyłość u jamników stanowi ogromny problem. Wzrost wagi wiąże się z kłopotami z kręgosłupem, stawami i utrudnia poruszanie się. Przestrzeganie zasad żywieniowych u tej rasy jest szczególnie ważne. Nieodpowiednia karma dla jamnika może przyczynić się do problemów zdrowotnych, a te w znaczący sposób skrócić życie Twojego psa – tego na pewno nie chcesz.

Jamniki to psy, które lubią zabawę i ruch. Wywodzą się one z rasy myśliwskiej, co znajduje odzwierciedlenie w ich charakterze. Jamniki potrzebują pokarmu wysokoenergetycznego, który będzie odpowiednio dozowany. Bardzo ważne jest przestrzeganie wielkości porcji – producenci informują o tym na opakowaniu. Jamnikom podaje się tylko pokarm dedykowany dla ich rasy lub przeznaczony dla ras małych. Złym pomysłem jest karmienie zwierzęcia produktami uniwersalnymi lub skierowanymi do psów dużych.
Inaczej powinno przebiegać żywienie szczeniąt, psów dorosłych o dużej aktywności, a także tych raczej kanapowych czy starszych. Oznacza to, że w każdym z tych przypadków karma dla jamnika powinna mieć nieco inne proporcje składników odżywczych, aby mieć pewność, że zwierzę będzie zdrowe i pozostanie w dobrej kondycji. Pamiętaj zawsze, aby obserwować swojego psa i wyczuć moment, w którym karma musi być zmieniona.
Sklep zoologiczny ZooArt w swojej ofercie posiada produkty najlepszych marek, np. karma Royal Canin. Wszystkie produkty dostosowane są do szczególnych potrzeb zwierzęcia i występują w różnych wariantach smakowych i w dowolnej pojemności.

Najlepsza sucha karma dla jamnika – którą wybrać?

Pokarm dla psów dostępny jest zarówno w suchej, jak i mokrej postaci. Sucha karma dla jamnika jest dobrze zbilansowana i zawiera mnóstwo substancji odżywczych, niezbędnych do prawidłowego rozwoju zwierzęcia. Wpływa pozytywnie na uzębienie, stawy i sierść zwierzęcia. Warto zadbać o to, aby pochodziła od sprawnego producenta, na przykład takiego jak Royal Canin. Jamnik, żywiony karmą dopasowaną do swoich potrzeb, będzie żył długo i szczęśliwie.
Mokra karma dla psa rasy jamnik cechuje się większą zawartością wody, w związku z czym jest dobrym wyborem szczególnie w okresie letnim. Ma intensywniejszy smak, w związku z czym psy chętnie ją spożywają. Mokra karma to dobry wybór w przypadku psów starszych, które mają problemy z zębami. Nie wymaga gryzienia i dojrzały pies z łatwością będzie mógł ją zjeść. Mokra karma to dobry wybór również dla szczeniąt, zwłaszcza tych, które nie opanowały jeszcze do końca gryzienia suchych granulek. Czasem możesz znaleźć karmę uzupełniającą do żywienia suchego – taką propozycję przedstawia firma Royal Canin. Jamnik na pewno będzie zadowolony z takiej diety.
Pamiętaj, że odpowiedni pokarm musi być dobrany do wieku i stanu zdrowia pupila. Dla dorosłego psa wybierz pokarm dedykowany tej rasie. Zwróć uwagę na skład – kluczowa jest wysoka zawartość mięsa, tłuszczu, witamin i produktów odzwierzęcych. Jaka karma dla szczeniaka jamnika będzie najlepsza? Ta, która zawiera większą ilość składników odżywczych i kalorii. Sięgaj po produkty bogate w tłuszcz i białko dedykowane szczeniętom. Najlepsza karma dla alergika to produkt specjalistyczny, weterynaryjny lub leczniczy. Dla takich zwierząt wybieraj zatem formułę, która nie zawiera alergenów i zbóż, na przykład taką jak karma dla jamnika Royal Canin.
Sucha karma dla psa dostępna jest w opakowaniach o różnych rozmiarach. To ważne, bo pozwala Ci wybrać dokładnie taki produkt, który Twój pies zje, zanim straci on wartości odżywcze. Zbyt długie przechowywanie karmy, zwłaszcza w otwartym opakowaniu fabrycznym, może powodować jej zepsucie albo po prostu sprawić, że straci smak i Twój pies nie będzie chciał jej jeść. W takim przypadku zdecyduj się na dwa mniejsze opakowania. Jeśli masz kilka jamników, lepszym wyborem będzie duży worek, który pozwoli Ci zaoszczędzić, a z którego psy zjedzą szybko karmę.

Karma dla jamnika – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim, przyjrzyj się składowi. Karma dla jamnika powinna dostarczać Twojemu pupilowi najważniejszych składników. Dobry pokarm zawiera dużą ilość mięsa, tłuszczu zwierzęcego, cenne składniki pochodzenia roślinnego oraz dodatki witamin i minerałów. Odrzuć produkty, które na pierwszym miejscu w składzie posiadają zboża i cechują się niską zawartością mięsa. Odpowiedni pokarm nie będzie zawierał sztucznych barwników, aromatów i wzmacniaczy smaku.
Sucha karma dla jamnika powinna mieć granulki w odpowiednim rozmiarze. Nawet standardowa odmiana tej rasy należy do psów niewielkich, a zbyt duże chrupki mogą być trudne do gryzienia. To kolejna zaleta wyboru karmy dedykowanej – masz pewność, że jest to najlepsza karma dla jamnika, bo stworzona specjalnie z myślą o nim.
Jeśli masz w domu szczenię, pamiętaj o tym, aby szczególnie dokładnie czytać skład karmy. Mały jamnik potrzebuje żywienia na wysokim poziomie, składającego się przede wszystkim z białka pochodzenia zwierzęcego. Szczególnie warte uwagi są produkty bez zbóż, które nie wywołują ryzyka pojawienia się nietolerancji czy alergii – to ważne, jeśli w Twoim domu mieszka jamnik króliczy, który jest szczególnie podatny na podobne problemy. Jaka karma dla szczeniaka jamnika będzie najlepsza? Taka, która jest wysokiej jakości, dostarcza dużo kalorii i nie ma potencjalnych alergenów w składzie.
Wiele dorosłych jamników, zwłaszcza po zabiegu sterylizacji, miewa problemy z nadwagą. To niebezpieczne, bo zbyt duża masa ciała obciąża kręgosłup, a w rezultacie może spowodować nie tylko ból przy poruszaniu, ale również niedowłady i kulawiznę. Co więcej, zbyt wysoka masa ciała obciąża również inne układy, na przykład serce czy trzustkę, co powoduje wyższe ryzyko udaru albo wystąpienia cukrzycy. Aby temu zapobiegać, dla starszych albo mniej aktywnych jamników po zabiegu sterylizacji wybieraj karmę niskokaloryczną i dbaj o jej właściwe dawkowanie.
Wybieraj sprawdzone produkty od dobrych, wiarygodnych marek, np. Royal Canin. Jamnik nie powinien żywić się pokarmem niskiej jakości, który składa się głównie ze zbóż. Nie przekarmiaj psów, szczególnie jamników. Dozuj pokarm i nie zostawiaj zwierzęciu swobodnego dostępu do jedzenia. Pamiętaj, że wysokiej jakości pokarm to duża szansa na długie, wolne od chorób i przykrych dolegliwości życie.

 

Popularne marki karm dla psów

    pixel