Karma dla labradora

ilość znalezionych towarów: 31

Labrador retriever – rasa i potrzeby

Rasa labrador zaliczana jest do ras dużych. Budowa ciała, waga i wielkość zwierzęcia świadczą o dużym zapotrzebowaniu energetycznym, jednak wiąże się to z ryzykiem nadwagi. Karma dla labradora musi dostarczać odpowiednią ilość kalorii w pokarmie. Jednocześnie należy dbać o optymalną dawkę ruchu zwierzęcia.

Zwierzęta tej rasy obciążone są genetyczną skłonnością do chorób stawów. Warto wybierać pokarm, który dostarczy składników odżywczych odpowiedzialnych za budowę kości i stawów. Karma dla psa labradora dobrana musi być do jego wieku i stanu zdrowia. Nie należy podawać szczeniakom jedzenia dla psów dorosłych, a psom mającym problem z poruszaniem się karmy wysokoenergetycznej – ich skład różni się od siebie i jest dopasowany do zupełnie różnych potrzeb zwierzęcia.

Dobra karma dla labradora powinna zawierać dużo białka i składać się w większości z mięsa dobrej jakości, na przykład kurczaka, jagnięciny bądź ryby. Psy są zwierzętami wszystkożernymi, jednak tania karma dla labradora, która zawiera zbyt dużą ilość zbóż może szybko doprowadzić do nadwagi pupila. Unikaj też kupowania produktów, które zawierają konserwanty i wypełniacze, gdyż są bardzo szkodliwe dla zwierząt.

Smaczna i pożywna karma dla labradora zapewni Twojemu psu wszystkie niezbędne do życia składniki i będzie sprawiać przyjemność przy jedzeniu. W ten sposób będziesz mógł zadbać o psie zdrowie i mniej się o niego martwić – dieta odgrywa bardzo ważną rolę przy profilaktyce zdrowotnej. Zaoszczędzisz swoje pieniądze i będziesz miał więcej czasu na spędzanie wartościowego i przyjemnego czasu z psem, jeśli nie będziesz musiał zbyt często odwiedzać z nim lekarza weterynarii.

Mokra czy sucha karma dla labradora?

W sklepie ZooArt.com.pl dostępny jest pokarm dla labradora w postaci mokrej i suchej, dostosowany do wieku zwierzęcia i jego specyficznych wymagań.

Sucha karma dla labradora to najczęściej wybierana forma posiłku. Może być podstawowym źródłem zbilansowanej diety dostosowanym do specjalnych potrzeb i problemów zdrowotnych zwierzęcia. Jest wygodna w użyciu i łatwo się ją przechowuje. Może wpływać pozytywnie na stan uzębienia, usuwając problematyczny kamień nazębny.

Mokra karma to smaczna i aromatyczna forma pożywienia, wyjątkowo lubiana przez psy. Zawiera dużo wody, co jest ważne szczególnie w przypadku zwierząt, które mało piją. Dodatkowo zawartość wody w karmie pomaga szybciej wypełnić psi żołądek – zwierzę szybciej się najada. Warto rozważyć taką karmę w przypadku psów, które mają problem z utrzymaniem prawidłowej wagi. Mokra karma jest doskonała dla psów w podeszłym wieku, mających problemy z trawieniem, wypróżnianiem, uzębieniem i nadwagą. Dostępna jest w puszkach, słoikach i saszetkach.

Karma dla szczeniaka labradora to posiłek wysokoenergetyczny, przeznaczony dla zwierząt szybko rosnących i energicznych. Powinna zawierać chondroitynę i glukozaminę, które wspomagają rozwój układu kostno-szkieletowego. Dla szczeniaka labradora istotna jest jedna zasada: muszą one jeść często, ale w małych ilościach.

Najlepsza karma dla labradora dorosłego powinna być bogata w białko zwierzęce, które jest podstawą diety pupila. Nie powinna natomiast zawierać zbyt dużej ilości tłuszczu, bo prowadzi on do szybkiego wzrostu wagi. Warto wybierać pokarm, który posiada włókna i surowy popiół – źródło żelaza, magnezu, cynki i fosforu, chondroitynę i glukozaminę, kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-6 oraz L-karnitynę, która wspomaga metabolizm. Karma dla labradora to jego codzienny posiłek, dlatego on zawierać wszystkie najważniejsze dla psa składniki.

Pies-alergik z objawami nietolerancji pokarmowej lub innymi dolegliwościami powinien być karmiony pokarmem specjalistycznym i dedykowanym. Zwierzęta po kastracji lub sterylizacji muszą otrzymywać karmę o obniżonej kaloryczności, ze względu na okres rekonwalescencji i zmiany w organizmie.

Karma dla psa labradora występuje w rozmaitych wariantach – mokra i sucha, dla labradorów dorosłych, w podeszłym wieku i szczeniąt, dla psów-alergików i zwierząt wysterylizowanych. Wszystko to odnajdziesz właśnie w naszym sklepie. Możesz też liczyć na karmy w ciekawych wariantach smakowych, które pozytywnie wpłyną na apetyt Twojego psa. W końcu, każdy chce jeść smaczne jedzenie, także Twój pies, dlatego miej na uwadze jego gusta kulinarne.

Karma dla labradora – na co zwracać uwagę?

Podczas wybierania pokarmu dla psa zwracaj szczególną uwagę na skład. Jaka karma dla labradora jest najlepszym wyborem? Ta z wysoką zawartością mięsa, białka i produktów pochodzenia zwierzęcego. Dobrej jakości jedzenie przyczynia się do lepszego stanu zdrowia i dłuższego życia pupila. Wybór odpowiedniej karmy dla labradora to nie lada wyzwanie. Musisz pamiętać  o kilku ważnych aspektach, by Twój pies był zdrowy i energiczny na każdym etapie jego rozwoju.

Pamiętaj, że labradory mają skłonność do szybkiego przybierania na wadze. To zwierzęta bardzo łakome. Ta szczególna cech została wykształcona, żeby zwiększyć motywację psa do nauki. Szczególnie ważne jest odpowiednie dostosowanie ilości pokarmu do aktywności zwierzęcia. Nadwaga jest jednym ze źródeł problemów ze stawami u labradorów, dlatego zwracaj uwagę na odpowiednie karmienie pupila.

Dorosły pies powinien spożywać od 2 do maksymalnie 3 posiłków dziennie. Szczeniak – od 3 do 4 posiłków. Wielkość posiłku zmienia się wraz z wiekiem. Nie przekarmiaj i nie odchudzaj psa na własną rękę. Każdą dużą zmianę w żywieniu konsultuj ze specjalistą – on pomoże Ci określić, czego konkretnie potrzebuje Twój labrador. Żywienie dostosuj też do wieku i kondycji psa. Najważniejsze jest zaspokojenie jego potrzeb, a to kwestia bardzo indywidualna.

Poza indywidualnym uwarunkowaniem Twojego psa ważna jest jego grupa wiekowa. Nawet najlepsza karma dla dorosłego labradora niekoniecznie sprawdzi się dobrze przy szczeniaku i na odwrót. Psy dorosłe, szczeniaki i psi seniorzy mają zupełnie inne zapotrzebowanie na składniki odżywcze, dlatego producenci dostosowują składy karm do konkretnych potrzeb danej grupy – to bardzo duża podpowiedź, którą bierz pod uwagę przy wyborze posiłku.

 

Popularne marki karm dla psów

pixel