Karma dla mopsa

ilość znalezionych towarów: 4

Psi brzuszek – jak i dlaczego warto o niego dbać?

Mopsy to bardzo mądre, żywe i kochane psy. Szybko przywiązują się do ludzi i okazują swoją miłość, wierność i zaufanie. Dbanie o takiego psa to czysta przyjemność. A dostarczanie mu dobrej jakości karmy jest jednym z obowiązków odpowiedzialnego, kochającego właściciela. Jeśli masz mopsa to na pewno wiesz, że te psy potrafią być bardzo wybredne i nie zjedzą byle czego. Wiesz pewnie też, że mopsie brzuszki są bardzo delikatne i trzeba o nie szczególnie dbać. Podawanie mu dobrej, dostosowanej do niego karmy to absolutna podstawa. Tylko tak piesek będzie zdrowy i szczęśliwy.

Mops, który nie dostaje odpowiedniej karmy i nie dostarcza sobie wystarczającej dawki składników odżywczych to mops smutny i osowiały. Może też mieć wiele problemów zdrowotnych. Zagrożony jest zwłaszcza jego brzuszek. Nieodpowiednia karma obciąża żołądek, jelita, wątrobę i nerki.

Do wszystkich tych problemów nie dopuści odpowiednia karma dla mopsa. Podawaj taką psu, a szybko zauważysz zmianę w zachowaniu swojego psa. Nie będziesz też tak często musiał zaglądać do weterynarza.

Karma dla mopsa – jaką wybrać?

Mopsy mają swoje konkretne, indywidualne potrzeby żywieniowe. Nie możesz karmić mopsa tak, jak karmiłbyś na przykład owczarka niemieckiego i na odwrót. To zupełnie różne rasy psów. Różnią się nie tylko wyglądem i zachowaniem, ale też zapotrzebowaniem na składniki odżywcze. Dlatego najlepsza karma dla mopsa to karma, która zrobiona jest z myślą o potrzebach mopsów. A te są przecież bardzo specyficzne, jak i sama rasa tych psów. Jako właściciel i wielbiciel mopsów na pewno zdajesz sobie z tego sprawę.

Karma dla mopsów, to karma, która dopasowana jest do potrzeb i założeń rasy. Taka, która uwzględnia ich potrzeby, ale też ograniczenia. Na przykład te, które wynikają krótkiego i małego pyszczka. Może być miękka lub twarda, jednak na tyle mała, by mógł ją łatwo pogryźć i nie mógł się zakrztusić.

Najlepsza karma dla mopsa – na co zwrócić uwagę?

Nie jest łatwo wybrać odpowiednią karmę dla mopsa. Trzeba mieć na uwadze naprawdę wiele czynników. Wzorzec rasy, jej specyficzne ograniczenia i założenia, to na sam początek. Jednak musisz też brać pod uwagę indywidualne upodobania i potrzeby Twojego psa. Nie ma przecież dwóch identycznych mopsów. Różnią się od siebie charakterem, trybem życia i wieloma innymi czynnikami. Je też musisz uwzględnić. Znasz swojego psa przecież najlepiej.

Jaka karma dla mopsa będzie więc odpowiednia? Smaczna, zdrowa i dostosowana do jego całkiem niewielkiej masy ciała. Innymi słowy: taka, która stworzona została specjalnie z myślą o tej rasie piesków.

 

Popularne marki karm dla psów

    pixel