Karma dla shih tzu

ilość znalezionych towarów: 17

Karma dedykowana rasowa – Shih tzu

Żeby pies cieszył się dobrym samopoczuciem, zdrowiem i kondycją fizyczną należy dbać o jego dietę. Żywienie Shih tzu to trudne zadanie, jeśli planuje się przygotowywać zwierzęciu posiłki samodzielnie. Zaspokojenie wszystkich potrzeb żywieniowych wymaga specjalistycznej wiedzy. Prostszym rozwiązaniem jest podawanie czworonogowi gotowego, specjalistycznego pokarmu. Warto udać się do lekarza weterynarii, który podpowie ci, jaka karma dla Shih tzu będzie odpowiednia dla twojego pupila. Dobór wartościowej karmy dla małych ras pozytywnie wpływa na ich kondycję i zdrowie.

Psy rasy Shih tzu charakteryzują się długą, piękną sierścią, której wygląd zależy m.in. od prawidłowej diety. Karma dla psa Shih tzu powinna być dobrana do wieku, wielkości, stopnia aktywności i ewentualnych alergii zwierzęcia. Musi być dostosowana do wszystkich potrzeb rasy niewielkiej. Mały pies je skromne porcje, w których skoncentrowane są niezbędne składniki odżywcze. Pamiętaj, że to, co jedzą Shih tzu ma ogromny wpływ na ich zdrowie i wygląd.

W sklepie ZooArt dostępny jest specjalistyczny, wysokiej jakości pokarm dla psów rasy Shih tzu. Karmy spełniają wszystkie wymagania zwierzęcia, zachowując wysoką smakowitość, która zachęca zwierzę do jedzenia. Występuje w różnej wielkości. Dostępna jest zarówno sucha karma, jak i jej mokry odpowiednik.

Karmay dla Shih tzu – jak wybrać najlepszą?

W sklepie ZooArt znajdziesz najlepszą karmę dla swojego pupila w suchej i mokrej postaci. W ofercie dostępna jest zarówno karma dla Shih tzu junior, jak i pokarm dorosłych psów. Produkty dla psów dorosłych pomagają utrzymać sierść zwierzęcia w odpowiedniej kondycji. Są bogate w nienasycone tłuszcze omega-3 i omega-6, a także odżywczy olej z ogórecznika. W ich składzie znajduje się białko pochodzenia zwierzęcego wysokiej jakości oraz optymalna ilość węglowodanów i tłuszczów.

Karma sucha dla psa charakteryzuje się niskim poziomem wilgotności, co sprawia, że jest bardziej kaloryczna niż karma mokra. Jest korzystna dla psów aktywnych i zapewnia im dużą dawkę energii. Wpływa pozytywnie na stan uzębienia usuwając kamień nazębny. Podaje się ją w stosunkowo niewielkiej ilości, co czyni ją bardziej ekonomiczną w przypadku psów rasy Shih tzu. Karma sucha może stanowić trzon diety naszego pupila.

Karma mokra zawiera dużo wody, co wpływa pozytywnie na funkcjonowanie układu moczowego. Cechuje się wysoką smakowitością, dzięki czemu psy zjadają ją z apetytem. Jest mniej kaloryczna, dlatego doskonale sprawdza się u czworonogów łakomych. Miękka konsystencja sprawia, że zwierzęta z problemami jamy ustnej mogą zjeść ją bez problemu. Doskonale nadaje się dla pupili z problemami jelitowymi, z którymi często borykają się Shih tzu. Sucha karma podawana zbyt często może pogłębić problemy z układem pokarmowym zarówno dorosłych psów, jak i szczeniaków.

Jakie karmy działają korzystnie na zdrowie zwierzaka? Zarówno karma sucha jak i mokra mają określone zalety. Najlepszym rozwiązaniem jest połączenie obu form pożywienia, zachowując odpowiednie proporcje.

Należy również pamiętać o żywieniu najmłodszych czworonogów. Jaka karma dla szczeniaka Shih tzu będzie najlepsza? Jeśli twój psiak przyszedł do domu prosto z hodowli, warto na początek podawać mu ten sam pokarm, który spożywał wcześniej. Karma dla szczeniaka Shih tzu dostępna w sklepie internetowym zawiera glukozaminę i chondroitynę, które pozytywnie oddziałują na rozwój stawów. Na początek podawaj juniorowi pokarm mokry, łatwiejszy do pogryzienia, a z biegiem czasu włączaj również karmę suchą.

Żywienie Shih-tzu – na co zwrócić uwagę?

Zwracaj uwagę na skład pokarmu, który podajesz pupilowi. Karma dla Shih tzu powinna składać się z wysokiej jakości mięsa, produktów odzwierzęcych i warzyw. Odpowiednie pożywienie pozytywnie wpłynie na zdrowie, prawidłowy rozwój i kondycję zwierzęcia. Warto wybrać więc wartościowy produkt z dobrym składem. W przypadku małych ras nie powinno to znacząco wpłynąć na Twój budżet.

Najlepsze karmy dla Shih tzu nie zawierają dodatku barwników, konserwantów, spulchniaczy, nadmiernej ilości zboża i soi. Sztuczne substancje, które zachęcają zapachem i smakiem, mają bardzo niekorzystny wpływ na stan zdrowia zwierzęcia.

Pamiętaj, że żywienie młodego psiaka różni się od diety psa dorosłego. Zwracaj więc uwagę na to, do kogo kierowana jest dana karma dla Shih tzu. Szczeniak do prawidłowego wzrostu potrzebuje pokarmu, którego wartości odżywcze zapewnią mu prawidłowy rozwój, wzmocnienie układu odpornościowego, kostnego i stawowego. Pies starszy nie potrzebuje aż tak wysokiej dawki energii jak junior – nadmiar kalorii może doprowadzić do nadwagi i problemów zdrowotnych.

 

Popularne marki karm dla psów

Widoki:
      pixel