Sucha karma weterynaryjna dla psów z chorą wątrobą

ilość znalezionych towarów: 65

Weterynaryjna, sucha karma dla psów ze schorzeniami wątroby

Zauważyłeś, że Twój czworonożny ulubieniec zaczął się ostatnio zachowywać nieswojo? Aby sprawdzić, co mu dolega, umów się na wizytę u weterynarza. Odpowiednia diagnoza jest ważna do wyleczenia psa i dopasowania sposobu życia do nowych okoliczności. Choroba ukochanego pupila zmusza bowiem właściciela do zmiany żywienia zwierzęcia. Jedną z groźniejszych dolegliwości jest chora wątroba u psa. Jaka dieta zatrzyma rozwój schorzenia i polepszy komfort życia pupila? Z takim pytaniem warto udać się właśnie do lekarza weterynarii, który zbada Twojego czworonoga i dobierze mu optymalny sposób żywienia. 

Wątroba jest ważnym organem nie tylko w ludzkim, ale też psim organizmie. Odpowiada za syntezę i magazynowanie niezbędnych do życia składników odżywczych, termoregulację, filtrację krwi i neutralizowanie toksyn, m.in. amoniaku, który powstaje podczas rozpadu białek. Amoniak jest usuwany z moczem w postaci mocznika syntetyzowanego w wątrobie. Jeśli ów organ nie funkcjonuje prawidłowo, toksyna, która znajduje się we krwi, może wywołać liczne zaburzenia neurologiczne. Objawami chorobowymi jest apatia, powolne poruszanie się, symptomy przypominające padaczkę i śpiączka.

Co powoduje dysfunkcję wątroby psa? Przyczyn może być wiele i tylko profesjonalista jest w stanie postawić prawidłową diagnozę. Najczęściej problem ma źródło w urazach spowodowanych wypadkiem, nowotworze, nieodpowiednim żywieniu (podawanie złej jakości karmy dla psów) czy czynnikach toksycznych. Jeśli zauważysz u zwierzęcia wspomniane objawy chorobowe w postaci apatii, powolnego poruszania się, padaczki czy śpiączki – skonsultuj się z lekarzem weterynarii. Jeśli powodem zmiany zachowania jest chora wątroba u psa, dieta i leczenie odpowiednimi środkami mogą zatrzymać rozwój choroby i poprawić stan zdrowia zwierzęcia.

Jedzenia naprawdę ma wpływ na kondycję i zdrowie zwierzaka. Karmienie czworonoga zdrowymi i zbilansowanymi produktami może go uchronić przed chorobą. Z kolei specjalistyczne karmy dla psów, w zależności od potrzeby, wspomogą rekonwalescencję pupila lub uzupełnią brakujące składniki odżywcze w jego organizmie. Co podawać czworonogowi? Najlepszym wyborem będzie sucha karma weterynaryjna dla psów z chorą wątrobą. Jak działa? Co ma w składzie?

Jaka jest najlepsza karma dla psów z chorą wątrobą?

Jeśli samodzielne przygotowywanie posiłku stanowi dla Ciebie problem, doskonałym rozwiązaniem jest gotowa, specjalistyczna, sucha karma weterynaryjna, skomponowana z myślą o psach z chorą wątrobą, dostępna w sklepie ZooArt. Pokarm spełnia zapotrzebowanie na niezbędne składniki odżywcze i wzbogacony jest w dodatki, które wspomagają regenerację organu. Podając ją psu, masz pewność, że zwierzak zjada posiłki na miarę swoich potrzeb. 

Nie każda karma znana jako weterynaryjna, będzie odpowiednia. Jeśli Twój psiak ma chorą wątrobę, wybierz dla niego produkt, skomponowany specjalnie z myślą o tej dolegliwości. Zaopatrując się w ZooArt, nie będzie to problemem. Twój ulubieniec codziennie zje zdrowo, smacznie i różnorodnie. Karmę dla psów ze schorzeniami wątroby najłatwiej rozpoznasz po dopisku „hepatic”.

Dostępna w sklepie zoologicznym, najlepsza karma dla psów z chorą wątrobą cechuje się umiarkowaną ilością lekkostrawnego i łatwo przyswajalnego białka. Jego nadmiar u chorych czworonogów może doprowadzić do wzmożonej produkcji szkodliwego amoniaku. Białka nie może jednak w ogóle zabraknąć w codziennym psim menu. Jest niezbędnym budulcem tkanek, który sprzyja regeneracji komórek wątrobowych.

Karmy dla psów ze schorzeniami wątroby zawierają wyższą ilość tłuszczu, który jest źródłem energii i nośnikiem smaku. Jest to szczególnie ważne w przypadku zwierząt, które na skutek choroby tracą apetyt. Źródłem energii obecnej w pokarmie są również węglowodany, które spowalniają proces trawienia, równoważąc poziom glukozy we krwi.

Karma dla psa z chorą wątrobą jest bogata w błonnik, który pomaga usuwać z organizmu, wraz ze stolcem, amoniak i resztę toksyn. W chorej wątrobie często gromadzi się także szkodliwa miedź, przed której działaniem chroni dodatek cynku w pokarmie. Jest on również odpowiedzialny za neutralizację amoniaku. Sama miedź w jedzeniu dla psów ze schorzeniami wątroby ma obniżony poziom, aby ograniczyć jej odkładanie.

W specjalistycznej, weterynaryjnej karmie ograniczono też sód, który może być powodem gromadzenia się płynów w brzuchu zwierzęcia w zaawansowanym stadium choroby. Dodatek przeciwutleniaczy w postaci tauryny, luteiny, witaminy C i E neutralizuje wolne rodniki i powoduje regenerację hepacytów. W składzie karmy znajduje się także L-karnityna, która przyspiesza spalanie tłuszczów i zaspokaja zapotrzebowanie wątroby na energię.

Sucha karma weterynaryjna dla psów z chorą wątrobą – ZooArt zadba o potrzeby Twojego pupila

W sklepie internetowym ZooArt znajdziesz szeroki wybór jedzenia dla psów ze schorzeniami wątroby. Posiłki odżywią Twojego pupila i przyspieszą regenerację wadliwego organu. Zwierzęciu na pewno nie zabraknie energii do zabawy. Zrównoważony skład karm nie obciąża wątroby i charakteryzuje się wysoką strawnością. Zawartość elektrolitów wyrównuje straty składników, spowodowane objawami choroby. Przemyślana receptura wielu produktów nadaje się do karmienia chorych czworonogów niezależnie od wieku. Nie jest to jednak regułą. Przed zakupem koniecznie sprawdź, czy jedzenie jest dopasowane do Twojego pupila.

Pies musi przyjmować leki? Ich podanie nie zawsze jest łatwym zadaniem, o czym pewnie już zdążyłeś się przekonać. Różne sztuczki polecane przez innych hodowców zawiodły? Triki z internetu też się nie sprawdzają i tabletka zawsze zostaje wśród chrupek suchej karmy? Ukryj lek bezpośrednio w psim jedzeniu. W tym celu wybierz specjalne kieszonki, do których wprowadza się tabletki dla czworonogów. Produkt jest łatwy w użyciu. Ma nie tylko atrakcyjny kształt, ale smakuje zwierzęciu. Pies z pewnością skusi się na takie jedzenie i łatwo zje lekarstwo. Skład suchych kąsków w kształcie kieszonki jest skomponowany z myślą o czworonogach cierpiących z powodu niesprawnej wątroby. Sprytna karma dla psa nie zaszkodzi Twojemu pupilowi.

Dieta dla psa z chorą wątrobą – na co zwrócić uwagę?

Dieta dla psa z chorą wątrobą jest trudna do samodzielnego przygotowania, dlatego na początku warto udać się do lekarza weterynarii, który pomoże właścicielowi wybrać odpowiednią karmę dla chorego zwierzęcia. Zalecane produkty zamówisz w sklepie ZooArt z szybką dostawą. Twój psiak nie będzie musiał długo czekać na jedzenie dopasowane do jego potrzeb. Dlaczego warto wybrać specjalistyczną karmę?

Optymalne żywienie pozwala skrócić czas powrotu do zdrowia, przyspiesza regenerację wątroby, a także hamuje proces wyniszczenia organizmu. Przy równoczesnym stosowaniu leków odpowiednia karma w znaczącym stopniu wpływa na proces zdrowienia.

Zwierzak, u którego wystąpił problem z wątrobą, nie jest skazany na nieustające cierpienie i dyskomfort. Podając czworonogowi optymalnie skomponowaną karmę, istnieje duża szansa na normalizację stanu jego zdrowia, a nawet jego polepszenie. Dzięki prawidłowej diecie pies długo będzie mógł cieszyć się życiem i doskonałym samopoczuciem.

Artykuły z naszego bloga

Dieta BARF dla psa – jadłospis, zasady. Co to jest BARF? Dieta BARF dla psa – jadłospis, zasady. Co to jest BARF?
Czy tran dla psa to dobry pomysł? Dowiedz się, czy pies tego potrzebuje! Czy tran dla psa to dobry pomysł? Dowiedz się, czy pies tego potrzebuje!
Badanie krwi u psa – jak czytać wyniki? Normy Badanie krwi u psa – jak czytać wyniki? Normy
pixel