VEBIOT Digestexan 60 kapsułek otwieranych

  • Preparat dla psów wspomagający prawidłowe odżywianie, w szczególności przeznaczony dla
  • osobników, które wymagają wsparcia procesów trawiennych i perystaltyki jelit oraz osobników z tendencją do wzdęć i wydzielania nieprzyjemnego zapachu.
  • VEBIOT Digestexan  60 kapsułek otwieranych
Seria: 42g
Gwarancja: ETYKIETA DROP
155,79 zł
/ szt.

Digestexan

 

Przeznaczenie Digestexan 

Preparat dla psów wspomagający prawidłowe odżywianie, w szczególności przeznaczony dla
osobników, które wymagają wsparcia procesów trawiennych i perystaltyki jelit oraz osobników z tendencją do wzdęć i wydzielania nieprzyjemnego zapachu. Digestexan dog podawany jest w celu wspierania prawidłowego funkcjonowania fizjologicznej flory jelitowej.

Skład Digestexan 

Digestexan  zawiera składniki, które wspierają właściwe działanie układu trawiennego i niwelują już występujące problemy.

Symetykon – to związek powierzchniowo czynny zmniejszający napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu znajdujących się w jelitach. Symetykon ogranicza występowanie wzdęć u psa oraz kota.

Amylaza jest enzymem odpowiedzialnym za trawienie węglowodanów. Amylaza hydrolizuje wiązania α-1-4 glikozydowe, które występują pomiędzy cząsteczkami polisacharydów występujących w pożywieniu psów oraz kotów.

Lipaza jest białkowym enzymem trawiącym tłuszcze. Lipaza jest odpowiedzialna za hydrolizowanie wiązań estrowych trójglicerydów, w skutek czego powstają wolne kwasy tłuszczowe i 2-acyloglicerol.

Lactobacillus rhamnosus  to bakterie wspomagające funkcjonowanie przewodu pokarmowego psów oraz kotów  i ograniczające namnażanie chorobotwórczych bakterii.

Saccharomyces boulardi – to drożdżaki wspierające prawidłowe funkcjonowanie flory jelitowej. S. boulardi zmniejsza ryzyko występowania biegunek u psów oraz kotów.

 

Co na trawienie ?

Podłoże problemów trawiennych u psów może mieć wiele przyczyn: np. pasożyty,  choroby trzustki, alergie pokarmowe, zatrucia, infekcje bakteryjne i wirusowe. By skutecznie mu pomóc, źródło problemów należy zdiagnozować, dlatego niezbędna jest wizyta u specjalisty – lekarza weterynarii.

Dbając o zdrowie pupili i wspierając jego procesy trawienne powinniśmy oczywiście podawać odpowiednio zbilansowane posiłki i substancje wpierające prawidłowe odżywianie. Bardzo ważna jest faktyczna przeżywalność zastosowanych probiotycznych szczepów bakterii lub grzybów oraz ich realna liczba, która przedstawiana jest jako liczba żywych jednostek tworzących kolonie (JTK, CFU).

 

Parametry techniczne:
Faza życia:
Dorosły
Junior
Senior
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.
Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

ETYKIETA DROP - Gwarancja udzielana przez sprzedawcę na okres 12 miesięcy.

ETYKIETA DROP
Podziel się swoim komentarzem z innymi

Produkty podobne do VEBIOT Digestexan 60 kapsułek otwieranych

X
X
pixel