VETOQUINOL Flevox Roztwór Dla Psów Dużych Ras Od 20kg Do 40kg Na Pchły i Kleszcze 2,68ml x 3pipety /data ważności 17/8/2024

 • Roztwór do nakrapiania dla psów średnich ras od 8 tygodnia życia i o masie ciała od 20kg do 40kg stosowany przeciw pchłom i kleszczom. Opakowanie 2,68ml.
 • VETOQUINOL Flevox Roztwór Dla Psów Dużych Ras Od 20kg Do 40kg Na Pchły i Kleszcze 2,68ml x 3pipety /data ważności 17/8/2024
Marka: Vetoquinol
Seria: 2,68ml
14,97 zł
/ szt.
W zestawie taniej !
Cena towarów poza zestawemCena zestawu
BRIT Premium By Nature Adult L 15kg + Flevox 3 pipety dla dużych psów (8/2024)BRIT Premium By Nature Adult L 15kg + Flevox 3 pipety dla dużych psów (8/2024)130,69 zł128,69 złOszczędzasz (1.53%)
BRIT CARE Dog Hypoallergenic Adult Large Breed Lamb 12kg + Flevox 3 pipety dla dużych psów (8/2024)BRIT CARE Dog Hypoallergenic Adult Large Breed Lamb 12kg + Flevox 3 pipety dla dużych psów (8/2024)174,67 zł166,68 złOszczędzasz (4.57%)

VETOQUINOL Flevox Roztwór Dla Psów Dużych Ras Od 20kg Do 40kg Na Pchły i Kleszcze 1x2,68ml - Opis Produktu

Flevox stosowany jest do leczenia inwazji pcheł (Ctenocephalides spp.) i gryzących/żujących wszołów (Trichodectes canis) u psów.

Działanie insektobójcze wobec nowych inwazji dorosłych pcheł utrzymuje się do 8 tygodni.
Nowo zasiedlające pchły giną w ciągu 48 godzin od wejścia na zwierzę.

Preparat na pchły dla psa może być używany jako część strategii leczenia alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS), uprzednio rozpoznanego przez lekarza weterynarii.

Krople na pchły dla psa Flevox nie wykazały natychmiastowego działania roztoczobójczego wobec kleszczy, niemniej jednak produkt wykazuje trwałe działanie bójcze do 4 tygodni wobec kleszczy Rhipicephalus sanguineus i Dermacentor reticulatus oraz do 3 tygodni wobec Ixodes ricinus. Jeśli w momencie zastosowania produktu są obecne kleszcze tych gatunków, nie wszystkie kleszcze mogą zostać zabite w ciągu pierwszych 48 godzin, lecz mogą zginąć w ciągu tygodnia.

Nie stosować preparatu na pchły i kleszcze dla psa:

u szczeniąt w wieku poniżej 8 tygodni i/lub ważących mniej 2kg z powodu braku dostępnych danych,
u zwierząt chorych (choroby ogólnoustrojowe, gorączka …) lub ozdrowieńców,
u królików, ponieważ mogłyby wystąpić działania niepożądane, a nawet śmierć,
u kotów, ponieważ może prowadzić do przedawkowania,
w przypadku nadwrażliwości na fipronil lub na dolną substancję pomocniczą,
doustnie.

Skład

1 pipetka 2,68ml zawiera:

 • Fipronil 268mg

Dodatki

 • Butylhydroksyanizol (E 320) 1,072mg
 • Butylhydroksytoluen (E 321) 0,536mg
 • Powidon
 • Glikolu dietylenowego monoetylowy eter

Dawkowanie

 • Wyłącznie do podawania zewnętrznego, przez nakrapianie
 • Podawać miejscowo na skórę zawartość 1 pipetki 2,68ml na psa o masie ciała powyżej 20kg i do 40kg
 • Minimalny odstęp między podaniami wynosi 4 tygodni

Sposób podawania:

 • Rozsunąć sierść pomiędzy łopatkami do uwidocznienia skóry
 • Umieścić koniec pipetki na skórze i wycisnąć delikatnie zawartość na skórę
 • Należy mieć pewność, że produkt zostaje podany na obszar, którego zwierzę nie jest w stanie wylizać ani że zwierzęta nie będą się wylizywać nawzajem po leczeniu
 • Należy uważać, aby produktem nie zwilżyć nadmiernie sierści ponieważ może to spowodować sklejenie się sierści w miejscu leczenia
 • Jeśli się tak zdarzy, to zwykle znika w ciągu 24 godzin, choć może utrzymywać się do 2 tygodni

Dodatkowe Informacje

Pchły ze zwierząt towarzyszących często zasiedlają koszyki zwierząt, legowiska i miejsca zwyczajowego odpoczynku, takie jak dywany i tapicerowane meble.
W przypadku intensywnej inwazji powinny być one traktowane odpowiednim środkiem owadobójczym i regularnie odkurzane, jako podstawowy środek kontroli inwazji pcheł i kleszczy. Kleszcze obecne na zwierzęciu przed leczeniem mogą nie zostać zabite w ciągu pierwszych 48 godzin po podaniu produktu, lecz mogą zginąć w przeciągu tygodnia.

Zaleca się usuwanie kleszczy będących na zwierzęciu w czasie podawania produktu.

Produkt nie zapobiega wczepianiu się kleszczy w zwierzęta.

Jeśli zwierzę było leczone przed narażeniem na kleszcze, to większość kleszczy zginie w pierwszych 48 godzinach inwazji. Zwykle następuje to przed żerowaniem, co zmniejsza, ale nie wyklucza przenoszenia chorób. Zabite kleszcze często odpadają same ze zwierzęcia, lecz wszelkie pozostałe kleszcze można usunąć poprzez delikatne pociągniecie.

Brak danych na temat wpływu kąpieli/mycia szamponem na skuteczność produktu na pchły i kleszcze. Dlatego należy unikać kąpieli czy zanurzania w wodzie w ciągu 2 dni po podaniu kropli na pchły i kleszcze oraz kąpieli częstszych niż raz w tygodniu.

Producent
Vetoquinol Biowet Sp. z o. o.

Produkt OTC nie przeznaczony do dalszej odsprzedaży.

Parametry techniczne:
Faza życia:
Dorosły
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.
Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Podziel się swoim komentarzem z innymi

Produkty podobne

X
X
pixel