Advantage - dla kotów (0,8mlx4) *roztwór* blister

  • Zapobieganie i zwalczanie inwazji pcheł u kotów oraz jako element terapii APZS.
  • Advantage - dla kotów (0,8mlx4)  *roztwór*  blister
91,02 zł
150,00 zł
/ szt.

Zapobieganie i zwalczanie inwazji pcheł u kotów oraz jako element terapii APZS.

 

Skład:

Imidaklopryd 100 mg / 1 ml

Wskazania lecznicze:

Zapobieganie i zwalczanie inwazji pcheł u kotów oraz jako element terapii APZS.

Przeciwwskazania:

Nie stosować u kotów poniżej 8 tygodnia życia.

Działania niepożądane:

Z powodu gorzkiego smaku może pojawić się ślinienie u kotów, które lizały miejsce aplikacji bezpośrednio po jej wykonaniu. Objaw ten nie oznacza zatrucia i ustępuje samoistnie po kilku – kilkunastu minutach. O wystąpieniu działań niepożądanych po podaniu tego produktu lub zaobserwowaniu jakichkolwiek niepokojących objawów nie wymienionych w ulotce (w tym również objawów u człowieka na skutek kontaktu z lekiem), należy powiadomić właściwego lekarza weterynarii, podmiot odpowiedzialny lub Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Formularz zgłoszeniowy należy pobrać ze strony internetowej http://www.urpl.gov.pl (Wydział Produktów Leczniczych Weterynaryjnych).

Okres karencji:

Nie dotyczy.

Specjalne ostrzeżenia:

Preparat do użytku zewnętrznego. Unikać kontaktu ze skórą, oczami i ustami. Po zabiegu dokładnie umyć ręce. Podczas zabiegu nie jeść, nie pić i nie palić. W przypadku kontaktu preparatu
ze skórą osoby wykonującej zabieg, zmyć ją wodą i mydłem. Sporadycznie, podobnie jak przy podaniu innych preparatów mogą wystąpić reakcje ze strony skóry (np. świąd, podrażnienie, alergia). Przy dostaniu się do oka obficie wypłukać je wodą. W razie utrzymującego się podrażnienia oraz po przypadkowym połknięciu udać się do lekarza i przedstawić ulotkę informacyjną lub opakowanie. Przechowywać z dala od żywności, napojów i pokarmu dla zwierząt. Badania laboratoryjne przeprowadzone u szczurów i królików nie wykazały działania teratogennego
i embriotoksycznego. Preparat może być stosowany w okresie ciąży i laktacji. Preparat jest bardzo dobrze tolerowany nawet po zastosowaniu dawek przekraczających 10 razy dawkę terapeutyczną. W przypadku niezgodnego z zaleceniem sposobu podania leku np. doustnie ryzyko wystąpienia zatrucia jest minimalne. Jeśli wystąpi, przebiegać może z objawami zaburzeń koordynacji ruchowej, drgawkami, drżeniem mięśni i zwolnieniem częstości oddechów. Brak jest specyficznej odtrutki, ale korzystne może okazać się podanie węgla aktywowanego.

Postać:

roztwór

Opakowanie:

4 tubki polietylenowe o pojemności 0,8 ml.

Dawkowanie:

Koty o wadze powyżej 4 kg m.c. – 1 tubka 0,8 ml/kota Preparat do nakrapiania na skórę. Jednokrotna terapia zabezpiecza zwierzę przed inwazją na 4 tygodnie. Preparat zachowuje skuteczność przy sporadycznych kąpielach i zmoczeniu sierści zwierzęcia.

Produkt może być stosowany w okresie ciąży i laktacji.

Zalecenia dla prawidłowego podania: Przed podaniem preparatu należy dokładnie dobrać wielkość opakowania do masy ciała zwierzęcia. Po jego otwarciu rozchylić włosy zwierzęcia u nasady głowy i lekko ściskając pojemnik zdeponować jego zawartość na skórze pacjenta. Nie wcierać.

 

>> Produkty lecznicze nie podlegają zwrotowi; zwrot tego rodzaju produktów możliwy jest wyłącznie w przypadku wady jakościowej produktu lub jego niewłaściwego wydania. Podlega to regulacji art. 96 ustawy z dnia 6 września 2001r. - Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2008r., nr 45, poz. 271)

Produkt OTC nie przeznaczony do dalszej odsprzedaży.

Parametry techniczne:
Faza życia:
Kocię
Dorosły
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.
Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

KILTIX Z BIURA pod czeskie dropy!!! - Gwarancja udzielana przez sprzedawcę na okres 12 miesięcy.

KILTIX Z BIURA pod czeskie dropy!!!
Podziel się swoim komentarzem z innymi

Produkty podobne do Advantage - dla kotów (0,8mlx4) *roztwór* blister

X
X
pixel