VEBIOT Stressoxan dog 60 tabletek + Vebiot Senseine 1 saszetka 9 g GRATIS

  • Stressoxan dog jest przeznaczony jako uzupełnienie diety psów dorosłych i szczeniąt w sytuacjach stresowych takich jak: fajerwerki, zgiełk, rozłąka, zmiana otoczenia, pojawienie się nowego członka rodzin
  • VEBIOT Stressoxan dog 60 tabletek + Vebiot Senseine 1 saszetka 9 g GRATIS
92,47 zł
/ szt.
Oszczędzasz 5.62% (5.51), kupując w zestawie.

W zestawie

Stressoxan dog

Przeznaczenie Stressoxan dog

Preparat Stressoxan dog to mieszanka paszowa przeznaczona do uzupełniania diety psów dorosłych i szczeniąt, w szczególności: osobników z problemami behawioralnymi (np. nadpobudliwość, moczenie się), w przypadku dyskomfortu towarzyszącego przewlekłym problemom zdrowotnym, w sytuacjach stresowych: rozłąka, zmiana otoczenia, pojawienie się nowego członka rodziny, fajerwerki, wizyta w gabinecie weterynaryjnym, wystawa, podróż.

Skład Stressoxan dog

Stressoxan dog zawiera składniki ważne w żywieniu psów z objawami stresu i niepokoju: prekursory neuroprzekaźników oraz bioflawonoidy o działaniu antyoksydacyjnym.

L-Tryptofan jest aminokwasem egzogennym biorącym udział w syntezie licznych białek w organizmie oraz prekursorem neuroprzekaźników. Zawarty w Stressoxan dog L-tryptofan po wchłonięciu w przewodzie pokarmowym psa przenika przez barierę krew-mózg, następnie przekształcany jest do 5- hydroksytryptofanu (5-HTP). Przemiana ta katalizowana jest przez witaminę B6. Następnie 5-HTP przekształcany jest do serotoniny.

Ekstrakt z Hibiscus syriacus (Hibiskus syryjski) standaryzowany na 40% zawartość gossypiny wspiera organizm psa w sytuacjach stresu lub niepokoju. Gossypina (3,5,7,3,4-pentahydroksy-8-0-glukozylo-glukozyd) jest ligandem dla receptorów kwasu γ-aminomasłowego typu A (GABAA). Ponadto gossypina wykazuje również działanie antyoksydacyjne oraz przeciwzapalne.

 

 

Nadpobudliwość u psa, jakie są przyczyny?

Jedną z podstawowych potrzeb każdego psa jest kontakt z innymi psimi czworonogami. W obecnej sytuacji, w której mamy do czynienia z pandemią koronawirusa jest to utrudnione. Socjalizacja z innymi psami pozwala czworonogom nauczyć się właściwych zachowań społecznych. Węszenie, gryzienie, kopanie, bieganie są istotne w budowaniu prawidłowych odruchów. Pozytywny wpływ mają długie spacery, podczas których psy zaspokajają nie tylko potrzeby fizjologiczne, ale również wszelkie potrzeby ruchowe. Dobrym miejscem będzie także plac zabaw dla psów lub specjalny tor z przeszkodami i tunelami.

Dłuższa nieobecność właścicieli w domu ma również negatywny wpływ na zachowanie psa. Poczucie samotności wywołuje nadpobudliwość. Zjawisko tego rodzaju określane jest mianem lęku separacyjnego u psa. Jest to związane ze stresem, który pojawia się, gdy pies przebywa sam bez opieki. Kiedy właściciel wraca do domu, pies zbyt mocno ekscytuje się, biega i skacze po meblach. Często jest to bagatelizowane i odbierane jako radość na widok swojego pana. Taka reakcja jednak powinna zwrócić naszą uwagę i skłonić do przyjrzenia się psu w innych sytuacjach.

Innym często obserwowanym powodem nadpobudliwości i strachu u zwierząt są podróże z psem. Podczas wyjazdów mogą pojawić się objawy takie jak wymioty czy agresja. Często wystarczy już sam widok kagańca, aby pies doznał negatywnych emocji, które wpływają na jego zachowanie. Podróże to również konieczność adaptacji w nowym miejscu, która dla psa może być trudna. Nowe miejsce, nieznani ludzie, hałasy – wszystko to wywołuje poczucie dyskomfortu u naszych czworonożnych przyjaciół.

Jakie są objawy nadpobudliwości u psa?

Obserwacja naszego czworonoga jest niezwykle istotna w procesie jego prawidłowego rozwoju. Szybka reakcja na zmianę zachowania psa jest bardzo ważna. Jeśli zauważysz objawy stresu u psa takie jak:

  • agresywne zachowanie w stosunku do innych psów,
  • szczekanie bez powodu,
  • niszczenie rzeczy podczas nieobecności właścicieli w domu,
  • problemy ze snem,
  • załatwianie potrzeb fizjologicznych w domu,
  • bieganie bez celu

Nie czekaj! Skonsultuj się z lekarzem weterynarii.

Nadpobudliwość u psa, jakie są przyczyny?

W trosce o zdrowie naszych pupili staramy się dbać o ich zbilansowaną dietę, odpowiednią ilość ruchu, poczucie bezpieczeństwa. Niestety są sytuacje, w których mimo naszej prawidłowej opieki psy odczuwają lęk, strach, niepokój, są nadpobudliwe. Szukamy różnych rozwiązań i leków, które mogą pomóc radzić sobie naszym czworonogom z zaburzeniami behawioralnymi. Preparat Stressoxan dog zawiera w swoim składzie substancje, wspomagające w sytuacjach stresowych u psów, łagodzi objawy nadpobudliwości, dając efekt wyciszenia i wewnętrznego spokoju.

 

 

Dawkowanie

Rekomendowana dawka Stressoxan dog zależna jest od masy ciała psa. Jeżeli lekarz weterynarii nie zaleci inaczej zastosuj się do rekomendowanej dziennej porcji.

Stressoxan dog

Parametry techniczne:
Zawartość opakowania:
60 tabletek
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.
Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Podziel się swoim komentarzem z innymi

Produkty podobne do VEBIOT Stressoxan dog 60 tabletek + Vebiot Senseine 1 saszetka 9 g GRATIS

X
X
pixel