Witaminy dla kota na żołądek i trawienie

ilość znalezionych towarów: 74

Skąd biorą się problemy żołądkowo-jelitowe u kota?

Problemy żołądkowo-jelitowe u kota mogą być efektem podawania nieodpowiedniej karmy lub zjedzenia przez zwierzę produktu, który nie jest przeznaczony do spożywania. Właśnie dlatego, tak ważne jest, by opiekun zwracał uwagę nie tylko na zbilansowaną dietę swojego pupila, ale także na to, czym się bawi – drobne zabawki mogą zostać połknięte albo rozgryzione, czego efektem bywają poważne problemy zdrowotne zwierzęcia.

To jednak nie są jedyne powody kocich dolegliwości w obrębie jamy brzusznej. Zaburzenia trawienia u kota mogą wynikać także z alergii, czy nietolerancji pokarmowej. Jeśli jesteś na etapie wybierania lub zmiany karmy dla swojego mruczącego czworonoga, bardzo uważnie obserwuj nie tylko jego zachowanie, ale także sprawdzaj zawartość kuwety. Jeśli zauważysz coś niepokojącego, niezwłocznie zgłoś się do weterynarza, który przebada zwierzę i zaleci specjalne probiotyki lub witaminy dla kota.

Jeżeli Twoje zwierzę po jedzeniu ulewa śluzem i niestrawionymi resztkami pokarmu, nadmiernie się ślini lub zauważalna jest u niego wyraźna utrata apetytu, powodem może być refluks żołądkowo-przełykowy. W takiej sytuacji należy wykonać niezbędne badania, takie jak endoskopia i skonsultować z weterynarzem sposób karmienia. Specjalista może włączyć także leki lub odpowiednio dobrane witaminy dla kota na żołądek i trawienie.

Witaminy dla kota na żołądek i trawienie – kiedy warto po nie sięgnąć?

Suplementy dla kota powinny być podawane jedynie w sytuacji, gdy zwierzę naprawdę ich potrzebuje. Nie należy rozpoczynać terapii tego typu na własną rękę – wszelkie preparaty lecznicze, probiotyki, czy witaminy dla kota, podaje się zazwyczaj na zalecenie lekarza weterynarii.

Suplementy bogate w enzymy trawienne wspomagają cały proces rozdrabniania pokarmów w organizmie i przyswajania zawartych w nich składników odżywczych. Jeśli weterynarz zaleci ich przyjmowanie, na pewno podpowie, po które z nich warto sięgnąć. Ciekawym produktem jest spirulina, czyli sproszkowane algi. Chociaż nie są to typowe witaminy dla kota na żołądek i trawienie, to jednak dzięki swoim właściwościom, dbają o prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego zwierzęcia oraz wspomagają oczyszczanie jego organizmu z toksyn i metali ciężkich.

W sklepie internetowym ZooArt dostępne są różnego rodzaju witaminy i suplementy dla kota – nie tylko na problemy trawienne. Pamiętaj, by nie podawać ich bez konsultacji z weterynarzem.

Suplementy dla kota – w jakiej postaci najlepiej je podawać?

Być może w życiu Twojego pupila także nadejdzie czas, gdy będzie trzeba mu podać specjalne witaminy dla kota na żołądek i trawienie. Jak sprawić, by zwierzę zechciało przyjmować suplement? Możesz wypróbować dwie metody – albo podawać mu je w całości i liczyć na to, że ich nie wypluje lub otwierać kapsułki, a ich zawartość mieszać z ulubionym jedzeniem. W ten sam sposób warto „przemycać” również witaminy dla kota w postaci proszku lub płynu. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twój pupil faktycznie przyjmuje zalecone suplementy.

Artykuły z naszego bloga

Biegunka u kota po zmianie karmy. Jak mu pomóc? Biegunka u kota po zmianie karmy. Jak mu pomóc?
Zapalenie żołądka u kota – jak je rozpoznać i leczyć? Zapalenie żołądka u kota – jak je rozpoznać i leczyć?
Witaminy dla kota, czyli jakie suplementy możesz podać swojemu pupilowi? Witaminy dla kota, czyli jakie suplementy możesz podać swojemu pupilowi?
pixel